2021.10.29. 12:00
Magas színvonalú fogászati ellátást nyújtanak a hallgatók
Több évtizedes tradíciója van már a hallgatói gyakorlatoknak a Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Karán. A kedvezményesen igénybe vehető, magas színvonalú beavatkozásokról Baráth Zoltánt, a kar dékánját kérdeztük.
20211020 Szeged Ingyenes fogászati ellátást kapunk, ha a hallgatók gyakorlatára megyünk. Képen: fogorvosi vizsgálat Fotó: Karnok Csaba KC Délmagyarország (DM)
Fotó: Karnok Csaba
– A tancélos betegkezelésnek számos előnye van, többek között az, hogy a különböző kezelések és a fogpótlások készítése kedvezményesebb áron vehető igénybe, hiszen nincs orvosi díj, valamint a pótlások technikai díja is jóval kedvezőbb – számolt be lapunknak Baráth Zoltán, a Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Karának dékánja.
Hozzátette, a páciensek komoly előszűrést követően széleskörű tájékoztatást kapnak a hallgatói betegkezeléses gyakorlatokon való részvétel lehetőségéről és módjáról.
A gyakorlatok előre meghatározott menetrendben, hétről hétre ugyanabban az időpontban zajlanak, tehát a beavatkozások egy, a páciens számára is kiszámítható, jól tervezhető ütemben történnek.
A hallgatók által végzett ellátásra jelentkezni is lehet a kar telefonszámán, a 62/545-283-as számon.
Baráth Zoltán hangsúlyozta, a hallgatók a több évtizedes szakmai tapasztalattal rendelkező oktatók felügyelete mellett dolgoznak, a beavatkozások minden egyes lépését, részfolyamatát a gyakorlatvezetővel egyeztetve, kizárólag az ő jóváhagyásukkal végzik. Ez a szakmai garancia biztosítja a hallgatói beavatkozások magas színvonalát. A páciensek kezelésében a negyed- és ötödéves hallgatók vesznek részt.
– Több évtizedes tradíciója van már a hallgatói gyakorlatoknak karunkon, ezek szigorú szabályok, szakmai protokollok betartásával zajlanak. A hallgatók minden félév végén átfogó értékelésen esnek át, és csak akkor kezdhetik meg a következő félévet, ha rendelkeznek a megfelelő kompetenciákkal. A fogorvosi diploma komplex tudást jelent, hiszen komoly elméleti és gyakorlati képzést kapnak a hallgatóink, akik az ötéves képzés sikeres befejeztével önálló munkavégzésre jogosultak. Mindez óriási felelősséget ró a képzőhelyekre, hiszen nekünk kell mindazokkal a szakmai kompetenciákkal, gyakorlati tudással felruházni a hallgatókat, amelyek képessé teszik őket arra, hogy magas színvonalú, önálló betegellátó tevékenységet folytassanak, amint kilépnek az egyetemi képzésből – magyarázta Baráth Zoltán dékán.
Rámutatott, a fogorvoslásban alkalmazott eljárások, eszközök és anyagok innovációja az elmúlt években hihetetlen mértékben felgyorsult, minőségi képzés pedig csak akkor biztosítható, ha ezeket az újításokat beemelik a képzési programba is. Éppen ezért a kar eszközparkját folyamatosan fejlesztik, hogy a hallgatók csúcstechnológiás berendezésekkel és kiváló anyagokkal dolgozzanak. Legyen szó részleges vagy teljes pótlások, hidak, koronák, tömések elkészítéséről, netán gyökérkezelésekről.
Mindemellett a Fogorvostudományi Karon olyan képalkotó diagnosztikai eszközökkel dolgoznak, amelyek a hagyományos vagy panoráma-röntgenképeken túl 3D-s felvételek készítését is lehetővé teszik, amely nagyban hozzájárul a sikeres gyökérkezelések kivitelezéséhez, de az implantáció tervezésnek is fontos eleme.
Szegedi hírek
- Bóka János a Budapesti nyilatkozatról
- A BYD kapcsán komoly fejlesztéseket jelentett be Lázár János Szegeden – videóval
- Az amerikai sebészkollégium tagja lett a szegedi adjunktus
- Lenyűgöző látványvilággal spékelték meg a Diótörő mesebalettet – galériával, videóval