Tanyai kaszinókról, vásárhelyi városszéli csárdákról, majd a régi csárdák eltűnése utáni olvasókörök életéről is mesélt lapunknak Benkő B. László. De megtudhatjuk azt is, melyik környéki kocsma lámpája alá vágtatott be elsőként a forradalom hírével egy pesti követ 1848 márciusában.
Mára feledésbe merült, Mindszent hétköznapjait egykor meghatározó kifejezéseket elevenít fel a helyi múltidéző közösségi oldalon futó kvízjáték. Marton Istvánné Balogh Ilona gyűjtése nyomán.
Modelljét és annak családját vádolták a gyilkossággal – kényelmetlen tanú lehetett2022.04.26. 18:00
Tápé szeretett és neves festője, Heller Ödön 1921 nyarán gyilkosság áldozata lett. A gyanúsítottakat végül felmentették, később arról írtak, politikai jellegű gyilkosság történt.
A huszadik század vége felé azon keseregtek lapunkban, üzlet lett a locsolkodás, korábban a bicskázásokkal volt tele másnap az újság. A század első évtizedeinek locsolkodós eseteiből válogattunk.
Idén ünnepli százéves születésnapját a szegedi Egyetemi Füvészkert. A területet már 1921-ben kijelölték, de évekig ötleteltek még, hogy hová helyezhetnék át.
Brutális kezelések – orvosi műhibaperek a múltból2022.01.26. 16:00
Az orvosi műhibaperekről ma is tudósítanak lapok – nem volt ez másképp száz évvel ezelőtt sem. Pereltek be megyebeli orvost „csodagép”, röntgensugarak okozta hegek és árammal végzett mandulaműtét miatt is.
Különös szilveszter volt az 1937-es, mert senki sem volt részeg – egy feleség mégis elveszett. Már akkor is volt papírtrombita és konfetti: annak jártunk utána a régi Délmagyarországokban, mivel is telt az év utolsó napja lapunk első évtizedeiben.
A szegedi halbicskát sokszor elsiratták lapunk hasábjain, de Sziráky mester boltjának bezárásánál még a Délmagyarország is „gyászjelentést” írt. Sziráky Józsefet Mikszáth is megőrizte karcolatában, de kései utódai már nem akartak késsel foglalkozni.