Hazai győzelem született

2 órája

Szegedi TE: hátrányból fordítottak

Alaposan bekezdett a Szentgotthárd a férfi tekecsapat szuperliga 3. fordulójában az újszegedi teke- és bowlingcentrumban. A bajnoki címvédő Szegedi TE az első két pár még vesztésre állt, majd a további négy hazai játékos megszerezte a pontot.

Mádi József

Ahogy előzetesen várni lehetett, kellemetlen ellenfélnek bizonyult a Szentgotthárd a Szegedi TE második hazai bajnoki mérkőzésén.

Szegedi TE
A Szegedi TE hátrányból nyert. Fotó: Török János

Szegedi TE: fordítás

Az első sorban ugyanis a vendégek két játékosa, Oswald Dániel és Cseh Bence legyőzte szegedi ellenfelét, Milan Joveticset és Somodi Károlyt. A szentgotthárdiak közül előbbi kevesebb fával, de több szettel nyert, míg utóbbi négy fával, de 3:1-re.

A sportág érdekessége, hogy a két elveszített meccs ellenére is a Szeged vezetett mindössze egy fával (1228:1227), így innen arra kellett figyelni, hogy a maradék mérkőzések hazai sikereket hozzanak.

A folytatásban ezzel nem is volt gond, hiszen a további négy tekés megnyerte a meccsét. Bíró Patrik hozta le a nap legjobb eredményét 643 fával, míg mellette Karsai László szettveszteség nélkül győzött.

A záró két párban Szél Tibor is meggyőző volt, és mindössze egy fával maradt el a nap legjobbjától, Bíró teljesítményétől, míg Kiss Norbert két remek szettet produkált meg két gyengébbet, de így is hozta a csapatpontot.

Erre mondják, a lényeg a győzelem, és ez most valóban így is volt. A Szeged összességében hat 600 fa feletti produkcióval rendezte le a találkozót, és ez azért ritkaság a hazai élvonalban, a férfi tekecsapat szuperligában.

Végeredmény: Szegedi TE–Szentgotthárd 6:2 (3756:3572)

A párok: M. Jovetics–Oswald D. 0:1 (1:3, 616:611), Somodi K.–Cseh B. 0:1 (1:3, 612:616), Bíró P.–Járfás L. 1:0 (3:1, 643:598), Karsai L.–Borsos B. 1:0 (4:0, 632:564), Szél T.–Pákai Zs. 1:0 (3,5:0,5, 642:589), Kiss N.–Walcher R. 1:0 (2:2, 611:594).

A szegediek előző bajnokijáról itt tudósítottuk.