2 órája
Belvárosi Mozi: Romantikus vígjáték és háborús dráma
Német misztikus sci-fi-thrillert, olasz háborús drámát és Herendi Gábor új romantikus vígjátékát is vetítik vasárnap Udvaros Dorottyával a főszerepben a Belvárosi Moziban. Az Európai Art Mozi Nap kontinensünk filmművészetének sokszínűségére hivatott felhívni a figyelmet.
Negyven ország több mint hétszáz mozija csatlakozott a legnagyobb összeurópai filmünnephez. Az Európai Art Mozi Nap november 17-én lesz, hazánkban országszerte harminc helyszínen irányítják a figyelmet az európai filmművészet sokszínűségére. A szegedi Belvárosi Mozi is egyedi filmkínálattal csatlakozik az Art Mozik Nemzetközi Szövetsége (CICAE) és az Europa Cinemas hálózat kezdeményezte programsorozathoz az Art-Mozi Egyesület szervezésében.
Díjnyertes filmek az Európai Art Mozi Nap kínálatában
Az univerzum elmélete című német-osztrák-svájci koprodukció egy szürrealista, film noir-ba hajló, „kvantummechanikus thriller” fekete-fehérben, amelyet Velencében Arany Oroszlán díjra jelöltek. Premier előtt lesz látható Szegeden is a Comandante – A parancsnok című, valós események alapján készült olasz háborús dráma, amelyet Velencében a legjobb díszlet díjával ismertek el. A történet főhőse egy tengeralattjáró kapitánya, aki a parancsnak ellenszegülve kimenti az óceán közepéről egy elsüllyesztett hajó biztos halálra ítélt legénységét. Vetítik az Oscar díjas A nagy szépség rendezője, Paolo Sorrentino új filmjét, az Arany Pálmára jelölt Parthenope – Nápoly szépe című alkotást is.
A kedvenc sütim című iráni-francia-svéd-német vígjáték-dráma főhőse a hetvenéves, de lélekben még mindig fiatal Mahin magányos életet él Teheránban. Egy nap azonban elhatározza, hogy kézbe veszi saját sorsát, és feleleveníti szerelmi életét. A film a Berlinale versenyprogramjában mutatkozott be, ahol az ökumenikus zsűri díját és a FIPRESCI-díjat is megnyerte.
Premier előtti vetítések
Premier előtt tűzte vasárnapi műsorára a Belvárosi Mozi a Berlinben Arany Medve-díjra jelölt Szeretettel: a ti Hildétek című, német életrajzi drámát. A negyvenes évek Berlinjében játszódó film főszereplője, a visszahúzódó Hilde egy ellenálló csoportban találja meg a helyét, ám egy felhőtlenül boldog nyár után a Gestapo letartóztatja a csoport tagjait, köztük a gyermeket váró Hildét.
Egy másik premier előtti vetítés is lesz Szegeden. A Futni mentem című film, Herendi Gábor (Kincsem, Valami Amerika, Toxikoma) új romantikus vígjátékának főszerepét a Nemzet Színészének választott, Kossuth-díjas Udvaros Dorottya alakítja.
Családi filmeket is kínálnak
A hazai vonatkozású filmek sora a jelenleg Svédországban élő Török Zoltán, a nagy sikerű Vadlovak – Hortobágyi mese és a Vad Magyarország alkotójának új természetfilmje folytatódik. A változó vadon – Az én Északom című film amellett, hogy bemutatja a skandináv ország élővilágát a fókáktól a jávorszarvasokig, kivételes szépségű felvételekkel hívja fel a figyelmet a természet szeretetére és védelmére.
A kínálat részét képezik a fiatalabb korosztálynak szóló, családi filmek is. Idén ezt két alkotás, a Bambi – Élet az erdőben című francia családi kalandfilm és egy magyar-amerikai animációs klasszikus, a Hugó, a víziló képviseli. Az 1975-ös, elbűvölően szürreális képsorokkal illusztrált animáció zenei betétjeit olyan legendák éneklik, mint Kovács Kati, Kútvölgyi Erzsébet és Máté Péter.
Negyven ország több mint hétszáz mozija csatlakozott a legnagyobb összeurópai filmünnephez. Az Európai Art Mozi Nap november 17-én lesz; hazánkban országszerte harminc helyszínen irányítják a figyelmet az európai filmművészet sokszínűségére. A szegedi Belvárosi Mozi is egyedi filmkínálattal csatlakozik az Art Mozik Nemzetközi Szövetsége (CICAE) és az Europa Cinemas hálózat által kezdeményezett programsorozathoz, az Art-Mozi Egyesület szervezésében.
Díjnyertes filmek az Európai Art Mozi Nap kínálatában
Az univerzum elmélete című német-osztrák-svájci koprodukció egy szürrealista, film noir-ba hajló, „kvantummechanikus thriller” fekete-fehérben, amelyet Velencében Arany Oroszlán díjra jelöltek. Premier előtt lesz látható Szegeden is a Comandante – A parancsnok című, valós események alapján készült olasz háborús dráma, amelyet Velencében a legjobb díszlet díjával ismertek el. A történet főhőse egy tengeralattjáró kapitánya, aki a parancsnak ellenszegülve kimenti az óceán közepéről egy elsüllyesztett hajó biztos halálra ítélt legénységét. Vetítik az Oscar-díjas A nagy szépség rendezője, Paolo Sorrentino új filmjét, az Arany Pálmára jelölt Parthenope – Nápoly szépe című alkotást is.
A kedvenc sütim című iráni-francia-svéd-német vígjáték-dráma főhőse a hetvenéves, de lélekben még mindig fiatal Mahin, aki magányos életet él Teheránban. Egy nap azonban elhatározza, hogy kézbe veszi saját sorsát, és feleleveníti szerelmi életét. A film a Berlinale versenyprogramjában mutatkozott be, ahol az ökumenikus zsűri díját és a FIPRESCI-díjat is megnyerte.
Premier előtti vetítések
Premier előtt tűzte vasárnapi műsorára a Belvárosi Mozi a Berlinben Arany Medve-díjra jelölt Szeretettel: a ti Hildétek című német életrajzi drámát. A negyvenes évek Berlinjében játszódó film főszereplője, a visszahúzódó Hilde egy ellenálló csoportban találja meg a helyét, ám egy felhőtlenül boldog nyár után a Gestapo letartóztatja a csoport tagjait, köztük a gyermeket váró Hildét.
Egy másik premier előtti vetítés is lesz Szegeden. A Futni mentem című film, Herendi Gábor (Kincsem, Valami Amerika, Toxikoma) új romantikus vígjátékának főszerepét a Nemzet Színészének választott, Kossuth-díjas Udvaros Dorottya alakítja.
Családi filmeket is kínálnak
A hazai vonatkozású filmek sorát a jelenleg Svédországban élő Török Zoltán, a nagy sikerű Vadlovak – Hortobágyi mese és a Vad Magyarország alkotójának új természetfilmje folytatja. A változó vadon – Az én Északom című film amellett, hogy bemutatja a skandináv ország élővilágát, a fókáktól a jávorszarvasokig, kivételes szépségű felvételekkel hívja fel a figyelmet a természet szeretetére és védelmére.
A kínálat részét képezik a fiatalabb korosztálynak szóló családi filmek is. Idén ezt két alkotás képviseli: a Bambi – Élet az erdőben című francia családi kalandfilm, valamint egy magyar-amerikai animációs klasszikus, a Hugó, a víziló. Az 1975-ös, elbűvölően szürreális képsorokkal illusztrált animáció zenei betétjeit olyan legendák éneklik, mint Kovács Kati, Kútvölgyi Erzsébet és Máté Péter.