Szegedi hírek

2024.06.02. 14:49

Megnyílt a KalandZOOna a vadasparkban – Fotó, Videó

A Sancer-tavon átívelő csúszópályát és három magaslati kötélpályát is kialakítottak a Szegedi Vadaspark legújabb részlegén, a KalandZOOnában. Ráadásul muflonok, dámszarvasok és kenguruk között sétálhatnak a látogatók, kézből etethetik az állatokat.

Koós Kata

Vasárnap nyitották meg a látogatók előtt a Szegedi Vadaspark legújabb attrakcióját, a KalandZOOnát. Veprik Róbert igazgató elmondta, jelenleg a kalandpark nem különjegyes, azaz az állatkertbe megváltott belépőjeggyel látogatható. 

– Próbáltunk egy teljesen új rendszert kialakítani. Egyrészt azzal, hogy két kifutóban is be lehet menni az állatok közé: a kenguruhoz és az emuhoz, illetve a muflonhoz és a dámszarvashoz. Kézből lehet etetni őket, és azt gondolom, teljesen más élmény egy gyerek számára az állatok között lenni, mint kerítésen keresztül csodálni őket – mondta el lapunknak az igazgató.

Azzal folytatta, hogy két hiánypótló állatfajt is bemutatnak a kalandpark területén, az egyik a rénszarvas, a másik a hóbagoly. 

– A hóbagoly szerintem mindenki számára ismert a Harry Potter filmekből is. 20-25 évvel ezelőtt volt itt ebből a fajból, régi álmom volt, hogy visszahozzuk, most végre megvalósulhatott. Remélem, hogy hamarosan kaphat egy párt is, és bízom benne, hogy pár éven belül szaporodó párunk lehet – fejtette ki.

Az állatsimogató mellett kötélpályákat is kialakítottak. A gyerekek pályája nyolc feladatelemből áll, a felnőttekét öt méter magasan alakították ki, és húsz feladatelemből áll. Erő, ügyesség, egyensúlyérzék és bátorság is kell a teljesítéséhez, noha utóbbit bukósisak, beülő, biztonsági kötelek, karabinerek és segítő szakemberek is garantálják. A nyitónapon a legtöbben a lombkorona szintet akarták meghódítani, a felnőttek kötélpályájánál kígyózott a leghosszabb sor. Sokan szemeztek a Sancer-tavon átívelő, 160 méteres csúszópályával is, de több esetben a vállalkozókedv felett végül a tériszony győzött, ugyanis az induláshoz a csúszónak először egy 12 méter magas kötéllétrán kell felmásznia. Természetesen itt is biztonsági kötelekkel védik a látogatókat. A területen játszóteret, színpadot, kilátót, egy természetvédelmi tematikájú szabadulószobát is kialakítottak, továbbá az ugrálóvárak is folyamatosan elérhetők lesznek.

– A vadasparknak egy új funkciója alakult ki a természetvédelem, az oktatás, a kutatás és a szórakoztatás mellett. A KalandZOOnával az egészségvédelem, a sport is bekerült a funkciók közé. Szeretném, ha közösségi térként funkcionálna az új részleg, így is lett kialakítva – jegyezte meg Veprik Róbert, aki arra is kitért, hogy már most komoly terveik vannak a kalandpark bővítésére egy mászófallal, továbbá ősszel még egy kalandpályával.

A KalandZOOna összköltsége 80 millió forint volt, amelyből 20 milliót a vadaspark saját forrásából, további 20 millió forintot a Belügyminisztérium és Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács pályázata révén, a Bűnmegelőzési Központ támogatásából, 40 millió forintot pedig Szeged önkormányzati támogatásából finanszíroztak.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!