2024.09.10. 09:00
Lendületet adna Királyhegyesnek az új polgármester
Fiatalos lendületet szeretne adni a falunak az új királyhegyesi polgármester, Verebes Anita. Fő célja a közösségépítés – abban bízik, hogy a jövőben sikerül újraéleszteni Királyhegyes korábban népszerű rendezvényeit.
Királyhegyes új polgármestere, Verebes Anita az állatsimogatóban. Fotó: Szabó Imre
– Az első, amit szeretnék megvalósítani, egy ifjúsági klub alapítása a fiataloknak. Nekik most a faluban nincs szinte semmilyen lehetőségük a szórakozásra – mondta Verebes Anita, Királyhegyes újonnan megválasztott polgármestere a Délmagyarországnak.
Királyhegyes testülete is megújult
A tisztségért független jelöltként indult és 126 szavazattal, 37,72 százalékkal nyert. Érdekes, hogy ezúttal meglepően sokan, heten jelentkeztek a pozícióra. Mint akkor megírtuk, a 616 lakosból 489 szavazhatott, azaz közülük minden 70. polgármester-jelölt volt. Verebes Anita is csodálkozott, hogy ilyen sokan. Elődje, Horváth Lajos 30 év után már nem pályázott. Ami pedig a négy tagú testületet illeti, a régi tagokból mindössze egy maradt, hárman lesznek Királyhegyes új képviselői.
– Mindenkit ismerek közülük, már beszélgettünk is a választás óta. Nagyon bízom benne, hogy jó együttműködést tudunk kialakítani októbertől – hangsúlyozta.
Új lendületet akar adni
Királyhegyes új vezetője magáról azt mondta, a szülei és a testvére is itt lakik. Őt ideköti a családi vállalkozásuk – állatsimogatójuk van, amit gyakran látogatnak gyerekcsoportok – és a szándékuk az, hogy mielőbb ideköltözzenek. Két gyerekük van. Eddig a helyi óvodában dolgozott pedagógiai asszisztensként, de a jövő hónaptól már nem fog, a falu vezetésére akar koncentrálni. Polgármester-jelöltnek azért jelentkezett, mert ezzel a javaslattal nagyon sok helybeli ismerőse kereste meg, mondván: embercentrikus, képes lenne új lendületet adni a településnek.
– Természetesen minden pályázati lehetőséget igyekszünk majd megragadni, szeretnénk tovább fejleszteni a falut – mondta elképzeléseiről.
A legfontosabbnak azonban azt tartja, hogy legyen változás, az emberek újra tartsanak össze. A falu csendes, nyugodt, amit szeretnének megőrizni, de szerencsére egyre több a fiatal, jönnek a beköltözők. A közösséget tehát érdemes lesz erősíteni, újraéleszteni a korábban népszerű rendezvényeket – jegyezte meg.