Szegedi hírek

2024.06.06. 18:30

Fesztivállal és mentorprogrammal segítenék a diákok pályaorientációját

Egy a fővárosban már működő pályaorientációs programot szeretnének meghonosítani Szegeden. A középiskolások tudatos szakmaválasztását coachinggal, személyes tapasztalatszerzési lehetőséggel és gyakorlati feladatokkal is segíti a HiSchool, amely csütörtökön mutatkozott be a városban.

Timár Kriszta

A HiSchool a fővárosban már sikerrel működik, a jövő tanévben Szegeden is elindítanák. Fotó: Török János

A HiSchool Alapítvány 2020-as indulása óta több ezer budapesti diák számára tett elérhetővé olyan programokat a gimnáziumokkal, cégekkel, egyetemekkel, intézményekkel együttműködve, amelyek támogatják őket a tudatos pályaválasztásban. Az alapítvány 2024-es céljai között szerepel a szegedi diákok támogatása is. A program helyi elindítása érdekében csütörtökön kerekasztal beszélgetést szerveztek a Csongrád-Csanádi Kereskedelmi és Iparkamara és a Humán Szakemberek Országos Szövetsége által szervezett Humán Klubban. Ezen vállalkozások, középiskolák és az egyetem képviselői is jelen voltak.

Fotó: Török János

Célunk, hogy a középiskolák pályaorientációs programjainak szervezését megkönnyítsük és a diákokat tudatos pályaválasztásra inspiráljuk 

– mondta el Lendvai Viktor, a HiSchool Alapítvány kuratóriumi elnöke. Hozzátette, olyan rendszert építenek, amelyben a különböző szakmák kiválóságai, innovatív cégek, trénerek, mentorok, coachok, pályaorientációs szervezetek és egyetemek együtt segítenek a jövő generációjának.

Az a tapasztalat, hogy egy-egy iskola nehezen tudja megszervezni a pályaorientációs rendezvényeket, hiszen a diákok érdeklődése sokrétű, mindenkinek pedig nem tudják az igényeit kielégíteni. Ezzel a programmal róluk vesszük le az ezzel kapcsolatos terheket, a nagy tömegben megszólított diákság miatt jóval szélesebb programkínálatot tudunk biztosítani és nagy neveket is könnyebben vonunk be 

– sorolta a HiSchool előnyeit.

Fotó: Török János

Az egymásra épülő programok egy pályaorientációs felméréssel indulnak, majd szerveznek egy fesztivált, ahol a szakmák legjobbjai inspirálják a diákokat. Ezt követően a program ingyenes coachinggal támogatja a diákok döntéshozatalát, majd egy mentorprogramban szakmabeliek segítenek egy-egy területet megismerni. Ezeken felül a diákok céglátogatáson és workshopokon vehetnek részt, majd egy projektmunkában ki is próbálhatják magukat az általuk választott szakmában, hogy a gyakorlatban is megbizonyosodjanak arról, tetszik-e nekik választott szakmájuk.

A fővárosban már csaknem 100 cég és 17 iskola vesz részt a programban. Szegeden a jövő tanévben tervezik elindítani a programot, amelyhez már elkezdték megkeresni az együttműködő oktatási intézményeket és cégeket.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában