Foci VB 2010

2010.07.10. 18:36

Európai dobogó - Uruguay-Németország 2-3

Címkék#foci

Hihetetlen fordulatok, fantasztikus megmozdulások, óriási színvonal, a világbajnokság legjobb meccse. Németország előbb vezetést szerzett, majd hátrányba került, hogy aztán újra fordítson, és nyerjen. Az utolsó percben Forlán a lécre lőtt egy szabadrúgást.

Garai Szakács László

Uruguay-Németország 2-3 (1-1)

Bronzmérkőzés, Port Elizabeth, Nelson Mandela Bay. Vezeti: Benito Armando Archundia Téllez (mexikói), asszisztensek: Héctor Osvaldo Vergara (kanadai), Marvin César Torrentera Rivera (mexikói).

Uruguay: Muslera - Caceres, Godín, Lugano, Fucile - Cavani (Abreu 88'), Arévalo, Pérez (Gargano 76'), M. Pereira - Forlán, Suarez. Szövetségi kapitány: Óscar Tabárez.

Németország: Butt - Aogo, Mertesacker, Friedriech, Boateng - Schweinsteiger, Khedira - Jansen (Kroos 81'), Özil (Tasci 90'), Müller - Cacau (Kießling 73'). Szövetségi kapitány: Joachim Löw.

Sárga lap: Aogo (5'), Cacau (7'), Pérez (61'), Friedrich (93')

Gól: Müller (18'), Cavani (28'), Forlán (51'), Jansen (56'), Khedira (82')

MIKI: SOKKOT KAPTAM! ÉS MÉG MONDJÁK, HOGY NEM KELL BRONZMECCS! HA A BRAZILOK NEM SZEDIK ÖSSZE MAGUKAT, AKKOR NÉGY ÉV MÚLVA A NÉMETEK NYERIK A VÉBÉT!

VÉGE! ÓRIÁSI MÉRKŐZÉSEN, HATALMAS CSATÁBAN NYERTE MEG A BRONZÉRMET NÉMETORSZÁG!

94. perc: Forlán marad ott. És a kapufára lövi a Jabulanit!

93. perc: 17 méterről rúghat szabadrúgást Uruguay.

87. perc: A vébé támadását vezette a német válogatott, Boateng passzát azonban nem tudta Kießling a kapuba belsőzni.

86. perc: Boateng lőtt jobbról 18 méterről, Muslera megfogta a lapos lövést.

Khedira gólja jelenti eddig a bronzot a németeknek.

84. perc: Jacobkém: imádom, hogy a kebabnémet csapatban Boatengek játszanak.

82. perc: Özil szöglete a fél Celestén végigmandírozott végül Khedira unta meg a labda pattogását és a kapuba stukkolt.

82. perc: VEZET NÉMETORSZÁG!

80. perc:
Boateng tekeri középre a Jabulanit, ha Kießlingnek 79-es lenne a jobb lába, talán elérte volna.

78. perc: M. Pereira lő egy szabadrúgást a kapu fölé.

76. perc: Kießling a vb cselét bemutatva lőtt, Muslera felébredt, és pompásan védett.

71. perc: Jansen ad gólpasszt Cacaunak, de ő nem akart gólt rúgni: fél méterrel fölé puffant. Muslera szemmel védett.

70. perc: Lassan negyedórája nincs gól. Mi van, fiúk?!

a

Jansen és Pereira, utóbbi kinn, hogy a labda benn maradjon.

69. perc: Jansen pusztít el egy kapu mögé lerakott digitális fényképezőgépet.

67. perc: Suarez lőtt szép mezőnygólt.

65. perc: Forlán próbálkozik éles szögből, Butt jól takarta a kaput.

61. perc: Suarez tüzel ihletetten 24 méterről, Butt pompásan véd.

59. perc: Nincs középpálya, nincs védekezés, mindenki támad! Végre egy nagyon jó meccs!

Lajos és Sebestyén is kiválóan játszik eddig.

57. perc: Özil akarta hülyére venni az egész Nelson Mandela Bay-t, ahelyett, hogy gólt lőtt volna.

56. perc: Muslera a levegőt ökölvívja, Jansen köszöni szépen, és a kapuba stukkol. Őrjöngés van!

56. perc: EGYENLÍT NÉMETORSZÁG!

53. perc:
Miki: nagyon jó meccs! Nem tudok többet mondani, zsibbad a szám....

51. perc: Forlán is megrúgja az ötödik gólját: Arévalo rúgja középre a labdát, a pattogó Jabulanit az Atletico csatára kapásból küldi a jobb kapufa segítségével a német gólvonal mögé. Butt még mindig tapsol...

51. perc: MÁR URUGUAY VEZET!

48. perc:
A Nationalelf védelme is horkol: Suarez húzza el a lasztit Butt mellett, de éles szögből inkább visszajátszik Cavani elé. A csatár lövésébe a veterán kapus beledobja magát, róla megy szögletre.

47. perc: Muslera még alszik Schweinsteiger szögleténél, de megússza kapusa bénázását a Celeste.

46. perc: Németország kezdte a második félidőt.

SZÜNET, A SZAKADÓ ESŐBEN, REMEK SZÍNVONALÚ, ÉLVEZETES MECCSET JÁTSZIK EGYMÁSSAL A KÉT CSAPAT.

Learn guitar lick of the week lesson pink panther esque spy surf riff played on jazz box

JACOBKÉM: SZERENCSÉS NÉMET LESGÓL UTÁN MEGÉRDEMELT URUGUAY-I EGYENLÍTÉS. A CELESTE SZÉPEN, FORLÁN KITŰNŐEN JÁTSZIK. A NÉMETEKBEN NEM LÁTOK KÜLÖNÖSEBB ÖTLETET, MÜLLERRE JÁTSZANAK.

45. perc: Forlán lő szögletből kapura, majdnem bejött neki.

42. perc: Suarez ágyúz 18 centivel a bal kapufa mellé. Hatalmas uru helyzet maradt ki.

40. perc: Csipkedik magukat továbbra is, de most valahogy pontatlanabbak a fiúk. És hát gól sincs, sajnos...

Nem pihennek, sőt...

33. perc: Szegeden a denevéreket nem érdekli a foci, vidáman röpködnek felettünk.

32. perc: Miki: gyűrik egymást, de most már fociznak is!

30. perc: Jacobkém: Uruguay jön föl, mint a talajvíz! Szokásos szimpatikus, kombinatív játék, Maradonát még mindig szeretem. Sanyi (V. Fekete Sándor) szerint a németeknek kell szurkolni, de ez rágalom.

28. perc: Perez szerelte Schweinsteigert, Suarezhez passzolt, aki Cavanit szöktette, a szélső pedig elegánsan passzolt el Butt mellett a jobb alsóba.

28. perc: EGYENLÍT URUGUAY!

27. perc:
Gyors német kontra végén Khedira fejel lesről kapura. Muslera a biztonság kedvéért a léc fölé tolja a labdát.

26. perc: Forlán próbál kapura stukkolni egy beadást, Mertesacker vetődik bele.

24. perc: Miki: védelmi hiba volt a gól, a kapus védett, de ott termett egy kéményseprő, és bepasszolta.

Sok boldogságot!

18. perc: Schweinsteiger lő egy sistergős bombát kapura (elnézést kérek ezért, de úgy érzem, ezt most a bronzmeccsen el lehet lőni), Musléráról kipattant, Müller ott termett, és 10 méterről higgadtan belsőzött a kapuba.

18. perc: VEZET NÉMETORSZÁG!

16. perc:
A nagy rohanás után egy picit elült a meccs. Miki: birkóznak inkább...

13. perc: Özil lövését blokkolják.

12. perc: Miki: Az uruguay-i kapuban egy pék áll...

10. perc: Friedrich fejel a kapufára, az uruk dermedten nézték, ahogy a védők közül kiemelkedik a német hátvéd.

9. perc: Alig írtam le, át is mentek a csapatok a Celeste térfelére, sőt Németország rögtön szögletet is rúg, de Schweinsteiger ívelése nem volt veszélyes.

8. perc: Érdekes módon Németország beszorul.

7. perc: Forlán lő újra, kísérlete kifelé csavarodott. Így is egy emberként ugrott talpra a Széchenyi tér.

6. perc: Ígéretes helyről rúg szabadot Uruguay. Forlán a labda mögött. A lövés után Müller kapott kézzel a Jabulaniba, megúszta lap nélkül.

3. perc: Németország lőtt szabálytalan gólt. Müller kezezett, mielőtt Muslera kapujába ágyúzott.

2. perc: Jacobkém is itt van persze: "hajrá Uruguay, hajrá Forlán, igenis megmutatják a világnak az olaszok leszármazottjai, hogy van még olasz foci a világon!"

1. perc: Miki: Mennyi bíró van a pályán...

1. perc: Uruguay kezdte a meccset.

20:27 Miki: nem értek a focihoz. És egyébként nem szeretem a német focit. Uruguay meg egy ütközőállam, történelmi értelemben, remélem, hogy ők nyernek. Az érdekes lenne.

20:26 Az erdélyi svábok nevében Meisner Miklós szakkomentál ma este.

20:24: Himnuszok.

20:19: A stadion elvileg az uruknak kedvez: itt nyertek Forlánék Dél-Korea ellen, míg Németország itt kapott ki Szerbiától 1-0-ra. További érdekesség, hogy mindkét meccset én közvetíttem itt, a delmagyar.hu-n.

20:14: Hallgatok Paulra, a polipra és szomorú szívvel 2-0-s német sikert "várok". Jó lenne, ha Uruguay megtréfálná Öziléket, de tartok tőle nem lesz rá esélyük.

Vezérszurker Bajorországból. Épp beesett egy orrszarvú-vadászatról.

20:09: Mario Gomez ma ünnepli 25. születésnapját. Vajon a társak a torta és a pezsgő mellé szereznek-e neki egy bronzérmet is?

20:01: Klose a spanyolok ellen szedett össze hátsérülést, s nem tudta kipihenni magát, ezért kezd helyette Cacau.

19:44: Alaposan felforgatta Joachim Löw az előzetesen megadott kezdőcsapatát: a sérült Lahm helyén Aogo játszik, a padon kezd Podolski, Klose, az elődöntőben hátvédet játszó Jansen ma támadóközéppályásként fut ki a gyepre. Neuer is pihen, Butt véd helyette. Tabárez A. Pereirát hagyta ki, helyén Caceres kezd.

Nem tűnik őszintének a celestéért szorító hölgy mosolya, miután meghallotta, milyen felforgatott összeállításban lép pályára Németország.

Nem tűnik őszintének a Celestéért szorító hölgy mosolya, miután meghallotta, milyen felforgatott összeállításban lép pályára Németország.
Korábban írtuk:
Másodszor mérkőznek meg egymással a vb harmadik helyéért. Most tuti nem nézik őket annyian, mint negyven éve, június 20-án Mexikóvárosban, az Azték stadionban.

NSZK-Uruguay 1-0, bronzmérkőzés, 1970, Mexikó

Most "csak" 48 ezren zsúfolódhatnak be a Nelson Mandela Bay stadionba, ám 1970-ben 104 ezer 403 néző látta, ahogy Gerd Müller, a nemzet bombázója az uruguay-i ötösön ahelyett, hogy befordulna, leveszi a Telstart, majd hátragurít Overath-hoz, aki 15 méterről kapura lő, s Mazurkiewicz nem ki-, hanem csak bevédeni tudja a labdát.

NSZK-Uruguay 4-0, negyeddöntő, 1966, Anglia
Egyébként már kilencszer játszottak korábban egymással, hat német sikerrel szemben mindössze egy uruguay-i győzelem áll, a másik két mérkőzés döntetlenre végződött. A sikerre, a Celeste lehet jobban kiéhezve - elvileg - hiszen első és máig utolsó győzelmüket 1928-ban aratták.

Uruguay-NSZK 1-1, csoportmérkőzés, 1986, Mexikó

Ha már statisztika: az égszínkékek harmadszor játszhatnak a bronzéremért, eddig sosem tudtak ilyen színű érmet szerezni. A németek négyszer játszottak már kisdöntőt, s ebből hármat meg is nyertek, legutóbb éppen négy éve, otthon. Az sem Uruguay-nak kedvez, hogy a legutóbbi hét világbajnokságon mindig európai csapat szerezte meg a bronzérmet (1982: ">Lengyelország, 1986: Franciaország, 1990: Olaszország, 1994: Svédország, 1998: Horvátország, 2002: Törökország, 2006: Németország).

Az utolsó uruguay-i edzés a dél-afrikai világbajnokságon. Vajon az utolsó előtti meccs végén is örülni fognak?

Mire lehet mindezekből következtetni? Igazából semmire. A meccs előtt az ilyenkor kötelező nyilatkozatok "léleképítésről", a harmadik hely fontosságáról megvoltak. Bízzunk abban, hogy egy kiélezett, kőkemény, kegyetlen mérkőzésen döntik el, ki állhat fel a dobogó legalsó fokára.