Szeged és környéke

2014.06.12. 22:16

Kisérletező diákok otthona

Szeged - Népszerű az egyetem természettudományos diáklaboratóriuma, amely a Ságvári-gimnázium tetőterében működik. Tizennyolc iskola diákjainak tartanak itt kísérletezős természettudományos órákat.

Timár Kriszta

– Jobb, mint a suliban ülni. Itt sokkal könnyebb tanulni – foglalták össze a SZERETED laborral kapcsolatos élményeiket a minap az SZTE Ságvári Endre Gyakorló Általános Iskola hetedikesei. Az ő órájukkal zárult az idei tanév a természettudományos diáklaboratóriumban. A pályázati pénzből létrehozott és tavaly decemberig abból is működtetett labor igazi sikertörténet lett: gyerekek és tanárok egyaránt kedvelik.

– Az elmélet mélyül el itt a kísérletek során. Helyre kerül minden, amit az iskolapadban a gyerekek megtanultak – fogalmazott [namelink name="Nagyné Pál Edit"] biológiatanár, akivel a diákok éppen rovarokat vizsgáltak mikroszkóp alatt. – Ez az értelme annak, amit a pedagógus csinál. Hagyjuk csodálkozni és felfedezni a fiatalokat.

A Ságvári diáklabora nem véletlenül lett sikeres: itt tényleg hagyják felfedezni a fiatalokat. Fotó: Frank Yvette

A Ságvári diáklabora nem véletlenül lett sikeres: itt tényleg hagyják felfedezni a fiatalokat. Fotó: Frank Yvette
A Szegedi Regionális Természettudományos Diáklaboratórium elsődleges célja, hogy itt elvégezhessék azokat a kísérleteket, amelyekre az iskolákban nincs lehetőség – például a műszerek vagy a szükséges anyagok hiánya miatt. Ráadásul a diákok nem csak nézik, amit a tanár csinál: ők maguk hajtják végre a feladatokat. A régió tizennyolc iskolájából járnak ide természettudományos órákra a gyerekek földrajz-, biológia-, fizika- és kémiaórákra.

– Tekinthetjük ezt a jövőbe való befektetésnek, hiszen a fiatalokat a természettudományok irányába tereljük ezekkel a foglalkozásokkal – válaszolt [namelink name="Csiszár Imre"] laborvezető arra a kérdésre, miért éri meg az egyetemnek finanszírozni a labort, amelynek használata az iskoláknak nem kerül pénzbe. Ráadásul nem csak tanórákat tartanak itt.

– Vannak tehetséggondozó foglalkozásaink is: szakkörök és érettségi előkészítők. Emellett rendszeresen szervezünk alsó tagozatosoknak tudománynépszerűsítő programokat, természettudományos kalandtúrának nevezett iskolai csapatversenyeket, pedagógusoknak pedig természettudományos tanári műhelyt – sorolta a laborvezető.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!