2 órája
Nem csak vendéglátósokat képez a Corvin (videóval)
Mintegy 6 ágazat 15 szakmáját kínálja a Hódmezővásárhelyi SZC Corvin Mátyás Technikum és Kollégium a február 22-ig középiskolába jelentkező nyolcadikosoknak.
Sokáig a régió vendéglátós fellegvárának számított a vásárhelyi Corvin, amely mára változatos képzési palettával kínálja meg az ide jelentkezőket. Az intézmény fél évszázados hagyományaival szerves része a város és a régió gazdasági életének; folyamatosan változó, az aktuális munkaerőpiaci igényekhez igazodó képzési struktúrával szolgálja ki a város vonzáskörzetét.
Széles képzési kínálat
Mintegy 6 ágazat – Turizmus-vendéglátás (Turisztikai technikus, Vendégtéri szaktechnikus, Szakács, Cukrász, Pincér-vendégtéri szakember), Kereskedelem (Kereskedő és webáruházi technikus, Élelmiszer-eladó PK-s képzés), Specializált gép- és járműgyártás (Gépjármű-mechatronikai technikus, Gépjármű-mechatronikus, Karosszérialakatos, Alternatív járműhajtási technikus), Elektronika és elektrotechnika (Villanyszerelő, Erősáramú elektrotechnikus), Építőipar (Kőműves, Burkoló, Festő, mázoló, tapétázó), Gépészet (Hegesztő) közül válogathatnak a diákok.
A Corvinban jelenleg nagyjából 400 nappalis diák és 400 felnőtt tanul, ez azt mutatja, hogy nagy az érdeklődés a szakképzés iránt. A magasabb munkaerőpiaci esély, a jó kereseti lehetőség motiválja az ide iratkozókat. Nappalis tanulóknál, felnőttképzésben részt vevőknél egyaránt megfigyelhető, hogy a családi vállalkozás továbbvitele, annak bővítése miatt választják a szakképzést
– fogalmazott Cseri Tamás igazgató, hozzátéve, a következő tanévtől nappali tagozaton karosszérialakatosokat, burkolókat, festő-mázoló-tapétázókat is képez az iskola.
A szakképzés előnyei
Az ösztöndíjrendszer, a pályakezdési támogatás, az ingyenes felnőttoktatás, a szakirányú felsőoktatási felvételi plusz pontok, illetve a kreditbeszámítás jelentős érv a szakképző intézmények mellett. Ráadásul azoknak, akik a szakképzésben tanulói jogviszonyban tanulnak, 18 év fölött is jár a családi pótlék. A duális képzőhelyen szakképzési munkaviszonyban álló tanulók nemcsak szakmai tapasztalatot szereznek, hanem nyugdíjba beszámító szolgálati időt is jelent a munkaviszony számukra.
Szakmai kirándulások
Közel 100 gyakorlati képzőhelyet biztosító duális partnernél és az iskola saját DKA-műhelyében találkozhatnak a tanulók a legújabb technológiákkal. De az is vonzó, hogy nemcsak tanműhelyi és duális képzőhelyi körülmények között szerezhetnek szakmai ismereteket, hanem szervezett szakmai utakon is részt vehetnek.
A Gépjármű-mechatronikai technikusok például az előző évben a kecskeméti Mercedes-gyárban és a Neumann János Egyetem Műszaki Karán jártak, idén a lipcsei Porsche- és a drezdai Volkswagen-gyárba készülnek.
Az Építőipar ágazathoz kapcsolódóan kb. évente 5-6 szakmai workshopot szerveznek, ahol ismert építőipari cégek a kőművestanműhelyben közvetlenül ismertetik meg a diákokat a legújabb technológiákkal. A 9. évfolyamos hegesztő tanulók rendszeresen tesznek látogatást vásárhelyi fémipari cégekhez.
A fogtechnikusok nemrég a Dental World Fogászati Kiállítás és Konferencia tanulónapján vettek részt, ahol a digitális fogászatról és a mesterséges intelligencia fogászati lehetőségeiről szereztek új ismereteket.
Jó hír, hogy a Corvin-suli a vidéki diákoknak kollégiumi férőhelyet biztosít saját kollégiumában.
A HSZC Corvin Mátyás Technikum és Kollégiumról bővebb információt az iskola honlapján, a https://www.corvin.hiszk.hu/ olvashatnak.