2 órája
Az ipari energiatárolás: a fenntartható energiafelhasználás kulcsa
Emlékszik még, milyen volt több mint egy évtizede, amikor Magyarországon még gyerekcipőben jártak a lakossági és ipari felhasználók körében a napelemes rendszerek? Mi emlékszünk, hiszen 12 éve, a Solar Konstrukt Kft. indulásakor még ez volt jellemző: akkoriban még kevesen gondolták volna, hogy a napenergia ilyen mértékben elérhetővé és népszerűvé válik. Az energiatárolás most ugyanitt tart – ismeretlen és új, de ugyanilyen ígéretes lehetőségeket kínál. Ahogy akkoriban a napelemek, ma az energiatárolás nyit új ajtókat a fenntarthatóság és a költséghatékonyság irányába.
Mi, a Solar Konstrukt Kft.-nél is tettünk egy lépést előre ezen a területen: telephelyünkön egy ipari energiatárolót telepítettünk és üzemeltünk be, amelyet napelemes rendszerünkhöz csatlakoztattunk. Tapasztalataink révén így a leghatékonyabb megoldásokat ajánlhatjuk ügyfeleinknek, legyen szó akár a tervezésről, akár a telepítésről.
Miért válik az energiatárolás elengedhetetlenné?
Az elmúlt években számos napelemes rendszert telepítettek, de a legtöbb rendszer energiatároló nélkül működik, ami kihívásokhoz vezet: a napközben megtermelt, de azonnal fel nem használt energia túlterheli a közcélú áramhálózatot, ezért mostanra komoly szükség mutatkozik olyan megoldásokra, amelyek az energia tárolását és későbbi hasznosítását teszik lehetővé.
Az ipari energiatárolás előnyei
Az energiatárolás lényege, hogy a megtermelt energiát összhangba hozza a fogyasztási szokásokkal: a napelemes rendszer által csúcsidőszakban megtermelt többletenergiát az akkumulátor eltárolja, és később, egy napsütésmentes időszakban a felhasználó rendelkezésére bocsátja. Ennek eredményeként csökken az energiafüggőségünk és növekszik az energiahatékonyságunk – mindez hozzájárul a vállalatok költségcsökkentéséhez és fenntarthatósági céljaik eléréséhez is.
Az ipari energiatárolás: a fenntartható energiafelhasználás kulcsa
Kik számára megoldás az energiatárolás?
Az energiatárolás számos vállalat számára, számos problémára kínál megoldást:
1. Bruttó elszámolásba kerülő vállalatok: az energiatárolás különösen fontos azoknak, akik a szaldó elszámolásból átkerülnek a bruttóba, vagy új napelem-tulajdonosként eleve a bruttóba kerülnek, és szeretnék helyben hasznosítani a megtermelt energiát ahelyett, hogy minimális ellenérték fejében (nem lakossági fogyasztóként 1 Ft/kWh áron) visszatáplálnák azt a hálózatba.
2. Visszwattvédelemmel ellátott rendszerek: akik visszwattvédelemmel ellátott napelemes rendszert működtetnek, nem tudják visszatáplálni a többletenergiát a hálózatba, annak akár 50%-a kárba veszhet – számukra a tárolás lehetővé teszi, hogy minimalizálják az energiaveszteséget.
Nyílt nap – találkozzunk és beszélgessünk a lehetőségekről!
Szeretné látni, hogyan működik mindez a gyakorlatban? Látogasson el telephelyünkre (Szeged, Tűzoltó utca 2.) november 12-én, ahol bemutatjuk az általunk telepített és működő ipari energiatárolót, valamint egy előadás keretében mindent megosztunk Önnel, amit érdemes tudnia az energiatárolásról.
A rendezvényen való részvételhez regisztráció szükséges, amelyet ezen a linken, a
+36-20/310-8738-as telefonszámon vagy az [email protected] e-mail-címen lehet megtenni.
A Solar Konstrukt Kft. szakértői csapata készen áll arra, hogy az ipari energiatárolás terén is segítséget nyújtson, a legújabb technológiákat alkalmazva, személyre szabott megoldásokkal. Ne hagyja ki ezt a lehetőséget, vegye fel velünk a kapcsolatot, és tudjon meg mindent az energiatárolásról!