Társasház vagy örökség? Vizsgálja a város, mit tehet a Móricz-iskola ügyében

Szeged önkormányzata jelenleg mérlegeli, milyen lehetőségei vannak az ügyben. A Móricz Zsigmond Általános Iskola helyi védelem alá helyezéséért aláírásgyűjtés indult. Az új tulajdonos a korábbi iskolaépület helyére akár társasházat is tervezhet.

Arany T. János

„Szeged élen jár a helyi védett épületek számában a magyar nagyvárosok rangsorában” – ezzel kezdte válaszát a szegedi polgármesteri hivatal sajtóosztálya kérdésünkre, hogy van-e esély arra, hogy az önkormányzat elindítja az egykori Móricz Zsigmond Általános Iskola épületének helyi védelem alá helyezését.  

helyi védelem, épület
Megérte a küzdelem? Akár az is megtörténhet, hogy Szeged helyi védelem alá helyezi a Móricz Zsigmond Általános Iskola épületét. Archív fotó: Karnok Csaba

Akár társasház is épülhet az újszegedi magasház mögötti volt iskolaépület helyén. Az egykori Móricz Zsigmond Általános Iskola Bérkert utcai épületét egy ideje árulta a tulajdonos, a Szegedi Fonalfeldolgozó Zrt. A múlt héten aláírták az adásvételi szerződést, így az ingatlannak új tulajdonosa van. Közben egy újszegedi fiatalember aláírásgyűjtésbe kezdett az épület helyi védettsége érdekében.

Az önkormányzat válaszában ez olvasható: Szeged városa több körben is vizsgálta az elmúlt évtizedekben a helyi védettségre javasolt épületek listáját, és a magyar nagyvárosok közül messze a legtöbb, ma már közel 700 épület szerepel az önkormányzat településkép védelméről szóló helyi rendeletében. A több körben lefolytatott eljárások eredményeképpen a volt iskolaépület korábban nem került helyi védettség alá. A lakossági megkeresés megérkezett az önkormányzathoz, és Szeged Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala jelenleg vizsgálja, milyen lehetőségekkel rendelkezik az önkormányzat a kérdés megoldására. 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában