2 órája
Érkezik a fülesbagoly
Bár a hóesés még odébb van, az igazi hideg már beköszöntött. Ennek hírnöke Makón az, ha megjelenik a könyvtár körüli fákon az első erdei fülesbagoly.
Az érdekes megjelenésű madarak első példányai tavaly december eleje-közepe táján érkeztek a Deák Ferenc utcára, idén viszont – megszámoltuk – már most is van nagyjából tucatnyi fülesbagoly az itteni fákon. Amikor megpróbáltuk őket lefotózni, többnyire békésen szunyókáltak, esetleg álmosan pislogtak. Nem csoda, hiszen a nappalt pihenéssel töltik és éjszaka vadásznak.
Fülesbagoly, mint látványosság
A Maros-parti városban régóta meg lehet figyelni a hűvösebb évszak idejére a természetből ide húzódó, itt menedéket kereső baglyokat. A József Attila Könyvtár körüli fák közül elsősorban a nyíreket választják búvóhelyül. Négy évvel ezelőtt rekordszámú, mintegy százötven példányt számláltunk össze. Amikor sokan vannak, valóságos helyi nevezetességgé válnak: sokan fényképezik őket, mi több, óvodás és iskoláscsoportok látogatják őket még a környező falvakból is.
Az erdei fülesbagoly egyébként Közép-Európa, s egyúttal hazánk egyik leggyakoribb bagolyfaja. Nevét jellegzetes, fejtetőt ékesítő tollfüleiről kapta, ezek azonban csak díszek: igazi fülnyílásai a fej két oldalán helyezkednek el. Védett, természetvédelmi értéke ötvenezer forint.