2021.05.20. 20:26
Ősszel érkezik majd Lili
Ősbemutatóra készül a Szentes Városi Amatőr Színkör, ősszel olyan darabot szeretnének bemutatni, amit előttük még más nem állított színpadra. Addig sem hagyják cserben a rajongóikat: közösségi oldalukon tesznek közzé videókat, amikkel a régi rádiószínház hangulatát hozzák vissza.
Dunai József és Dunai-Imre Tünde, a Szentes Városi Amatõr Színkör vezetõi.
Fotó: Majzik Attila
– Októberben még telt ház előtt adtuk elő a Móricz Zsigmond Művelődési Házban a Francia szobalány című darabunkat, azóta viszont sajnos nem tudtunk találkozni egymással, elmaradtak a közös próbák – beszélt a helyzetről Dunai József, a társulat vezetője. – Imádunk próbálni, általában könnyesre nevetjük magunkat, úgyhogy nagyon hiányzik az életünkből a közös munka. De a járványhelyzet sem verte szét a csapatot, a közös videók készítése összetartott bennünket – tette hozzá felesége, Dunai-Imre Tünde.
Az amatőr társulat a közösségi oldalán keresztül maradt kapcsolatban a közönséggel, amellett, hogy megosztották régebbi kabaréjeleneteiket, versekkel, mesékkel és felolvasásokkal is készültek, de készítettek rádiójátékokat is. A régi rádiószínház világát felidézve dolgozták fel Rosalie N. Chaton novelláit: a szövegeket a szereplők otthonukban vették fel, majd Tünde vágta össze azokat a hangeffektekkel, zenékkel együtt, az így elkészült anyagokat pedig a közösségi oldalukon osztották meg.
A társulat várhatóan júniusban kezdi újra a közös munkát, Várhegyi Berta Lili című színdarabját szeretnék színpadra állítani.
– Szinte mindenki pedagógus közülünk, ezért az év végét mindenképp megvárjuk a közös próbákkal. A nyarat sem akarjuk elvenni senkitől, de azért valószínűleg már júniusban összejövünk. A szövegkönyveket már tavaly kiosztottuk, már mindenki elkezdett készülni a saját szerepére – számolt be a jövőről a Dunai házaspár.
Azt is elárulták, hogy a következő, őszre tervezett előadásuk egy ősbemutató lesz, hiszen a Lilit még korábban nem mutatták be sehol.
– Egy keserédes történetet szeretnénk színpadra vinni, ami az 1910-es évek Budapestjén játszódik egy madám nappalijában. Témájában és nyelvezetében is korhatáros lesz a darab, bár az örömlányok nem jelennek meg a színpadon, de gyakran lesznek emlegetve. A korábbi előadásainkhoz képest a Lilinek drámaibb a hangvétele, de ebben is van vígjátéki elem és romantikus szál is – mondták el következő darabjukról a színjátszók.
A korábbi előadásokhoz képest a Lilinek drámaibb a hangvétele, de ebben is van vígjátéki és romantikus szál.