2021.12.03. 19:00
Mi legyen természetbarát a mikuláscsomagban?
Fontos, hogy a gyerekek legyenek tisztában azzal, hogy Szent Miklós a jótettek, az adományozás megtestesítője – mondta Bozókiné Szabó Ildikó óvodapedagógus. Szerinte érdmees ünnepekkor is törekednünk a természetbarát szemléletre, szerinte érdemes tartózkodnunk például a felesleges csomagolóanyagoktól.
Egzotikus gyümölcs helyett jó a földimogyoró is. Fotó: Karnok Csaba KC Délmagyarország (DM)
Fotó: Karnok Csaba
A karácsony előtti várakozás tartalmas, gyönyörű időszak lehet a kisgyerekek életében, ám a látványos ingerek, a boltok tolakodó túlkínálata felülírja a hétköznapi örömöket. Bozókiné Szabó Ildikó óvodapedagógus erről úgy fogalmazott: a felnövekvő generáció tarisznyájába csillogó csokipapírok helyett olyan értéket pakoljunk, amely végigkíséri az életüket. Egy gondosan és tudatosan összeállított mikuláscsomagnak hangsúlyos üzenete lehet.
– Ami nagyon fontos, hogy a gyerekek legyenek tisztában azzal, hogy Szent Miklós a jótettek, az adományozás megtestesítője, illetve hogy a mikuláscsomag tartalmával környezetünket védjük, szolgáljuk – mondta.
– Ünnepekkor is törekedjünk a természetbarát szemléletre, tartózkodjunk például a felesleges csomagolóanyagoktól. A mikuláscsomaghoz válasszunk egészséges édességet, egzotikus gyümölcsök helyett például diót, földimogyorót, készítsünk saját kezűleg apró meglepetéseket – tanácsolta a Szabadság téri Óvoda szakmai vezetője. Bátran használjuk a sokoldalú papírt, vászonanyagokat. Az újrahasznosítható zsákok vásárlásával pedig akár hazai civil szervezetek környezetvédő tevékenységét is támogathatjuk. Tegyünk mesét a mikuláscsomagba, ajándékozzunk élményeket, figyeljünk az együtt töltött idő örömére.
Az óvodapedagógus ugyanakkor óva int a drasztikus váltástól: a kialakult szokásrendszert nem érdemes hirtelen eltörölni. Apró változtatásokkal lépjünk előre, magyarázzuk el a gyerekeknek, mi is a szándékunk. A szemléletformálás nehéz, de különösen örömteli küldetés.