2021.01.22. 16:38
Rekordot döntöttek a kirándulók
Rekordot döntöttek a kirándulók tavaly, minden eddiginél többen indultak el a kéktúrán. A korábbiakhoz képest másfélszer annyi igazoló füzet is fogyott a Magyar Természetjáró Szövetségnél.
A hazai természeti látnivalók, a túraútvonalak népszerűsége ugrásszerűen megnőtt 2020-ban. Fotó: Csapó Balázs/MW
Fotó: Csapó Balázs
A Szekszárdtól Sátoraljaújhelyig tartó Alföldi Kéktúra 849 kilométer hosszú, és megmutatja a tájegység szinte minden jellegzetességét: a Kiskunság homokos tájaitól a Körös-vidék végeláthatatlan szántóin át egészen a Nyírség erdős területéig. Az útvonalat 1996-ban átadták, a teljes jelzéshálózat és kijelölés az ezredfordulóra készült el.
A három nagy kéktúraútvonal felújítására 2006-ban a Természetbarát Szövetség 7,7 millió forintot kapott. Néhol módosítottak a kijelölt útvonalon, máshol, például a békés megyei szakaszt áthelyezték. A három rész: az Országos, a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli, illetve Alföldi Kéktúra.
A legnépszerűbb országos szakasz korábban bekerült a National Geographic legjobban ajánlott 2020-as úticéljai közé.
A korlátozások miatt olyanok is nekivágtak, akik soha korábban nem jártak az országhatáron belüli útvonalakon. A Magyar Természetjáró Szövetség információi alapján: a korábbi évekhez képest tavaly több mint másfélszer annyi igazoló füzet fogyott. Húszezernél is többen indultak el tavaly a legendás Országos Kéktúrán, háromezer-kétszázan a dél-dunántúli és kétezernél is többen az alföldi szakaszon.
Ez mindhárom kéktúrán rekord, az országos részen 168 százalékos az emelkedés.
Összességében az országban már 150 ezer feletti azok száma, akik igazoló füzetet használva járják a kijelölt útvonalakat.
Sokan teljesítették a kéktúrát tavaly: a 1171,8 kilométer hosszú Országos Kéktúrát 387-en, az 541 kilométeres Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúrát 136-an, míg az alföldi részt 89-en járták végig. A 2020-as igazoltan teljesítő túrázók összességében 604 ezer kilométert gyalogoltak Magyarországon – írta az MTI.