Olaszország számára véget ért a torna

2024.06.29. 17:29

Kiejtette a sótlan címvédőt az óraműpontossággal játszó Svájc

Elstartolt a labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntője is, amelynek első meccsén Svájc nagyon simán verte Olaszországot.

Kvanduk Bence

Freuler lövésénél már nem tudtak menteni az olaszok

Fotó: Alex Grimm/Getty Images

Labdarúgó Európa-bajnokság
Nyolcaddöntő
SVÁJC–OLASZORSZÁG 2–0 (1–0)
Berlin, Olympiastadion. Vezette: Szymon Marciniak (lengyel).
SVÁJC: Sommer – Schär, Akanji, Rodriguez – Aebischer (Steffen, 90+2.), Freuler, Xhaka, Rieder (Stergiou, 71.) – Vargas (Zuber, 71.), Embolo (Duah, 77.), Ndoye (Sierro, 77.). Szövetségi kapitány: Murat Yakin.
OLASZORSZÁG: Donnarumma – Di Lorenzo, Mancini, Bastoni, Darmian (Cambiaso, 75.) – Christante (Pellegrini, 75.), Fagioli (Frattesi, 86.), Barella (Retegui, 64.) – Chiesa, Scamacca, El Shaarawy (Zaccagni, a szünetben). Szövetségi kapitány: Luciano Spalletti.
Gólszerző: Freuler (37.), Vargas (46.).

ÖSSZEFOGLALÓ

Remekelt Svájc Olaszország ellen az első pillanattól. Már az első perc végén is Mancininek kellett blokkolnia Embolo kísérletét, s a vörösök nem engedték ezt követően se, hogy igazán fellélegezzen a címvédő. Az olaszok egy Chiesa szólón kívül lövésig se jutottak el, míg a svájciak a 37. percben már kilencedjére próbálkoztak, s ekkor már be is találtak. Freuler megpattanó 12 méterről érkező lövése kötött ki a jobb alsóban.

A szünetig nem sikerült Spallettinek életet lehelnie az olasz támadójátékba, egy szabadrúgásnál Rieder nagyon közel állt, hogy tovább növelje együttese előnyét. Nem váratott azonban sokat magára a második gól. A fordulást követő első percben sokkolta Olaszországot Vargas, aki szinte a tizenhatos bal sarkáról tekert jobbal a bal felsőbe a torna egyik legszebb gólját lőve.

A következő tíz percben teljesen összezavarodva játszottak az olaszok, de az sem segíthetett már rajtuk, hogy Svájc visszavett a tempóból, és átadta a területeket az eredményt védve. Semmilyen fantázia nem volt Scamaccáék támadásaiban, s nem is tudták megszerezni a szépítő találatot. A svájciak így nagyon simán léptek a következő körbe, míg az olasz együttes csomagolhat, amely még annyira se tudta megdolgoztatni a riválist, mint magyar válogatott az első fordulóban. Most nem jött a „svájci görcs”.

PERCRŐL PERCE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, mire megy egymással az Európa-bajnokság első nyolcaddöntőjében Svájc és Olaszország!

90+3. perc: Vége a meccsnek! Kiesett a címvédő! Köszönjük, hogy velünk szurkoltak!

90+2. perc: Cserélt Svájc! Aebischer helyére Steffen érkezett.

88. perc: A tengelye körül megperdülő svájci védő kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, de a játékvezető vétlennek ítélte az érintést, mehet tovább a játék.

86. perc: Utoljára cseréltek az olaszok! Fagiolit Frattesi váltotta.

83 perc: Zuber került helyzetbe, de éles szögből elrúgta keresztbe a labdát.

77. perc: Kettőt cseréltek a svájciak! Embolo és Ndoye helyett Sierro és Duah folytatja.

75 perc: Kettőt cseréltek az olaszok! Cristante és Darmian helyett Cambiaso és Pellegrini érkezett.

74. perc: Kapufa! Scamacca kapott remek labdát méterekre a kaputól, de a lécet találta el.

71. perc: Kettőt cseréltek a svájciak! Rieder és Vargas ment le, Zuber és Stergiou érkezett.

64. perc: A támadósort erősíti Olaszország. Barella helyére Retegui érkezett.

62. perc: Rohannak az olaszok az eredmény után, de kaput eltalált lövésük még mindig nincs.

57. perc: Sárga lap! Mancini kapta.

46. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Ott a második! Xhakától kapott a tizenhatos vonalán balra labdát Vargas, egyet igazított rajta, majd a bal felsőbe tekert csodálatosan! 2–0

46. perc: Folytatódott a meccs! El Shaarawyt Zaccagni váltotta a szünetben!

45+3. perc: Vége az első félidőnek!

45+1 .perc: Rieder 20 méteres, jobbról elvégzett szabadrúgását Donnarumma épp csak a kapufára tudta ütni.

45. perc: Sárga lap! El Shaarawy pakolt oda egyet Schärnek.

40. perc: Eddig 9–1 a kapura lövések aránya Svájc javára.

37. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet Svájc! Vargas balról érkező lapos centerezését Freuler lőtte kapura, s egy védőről a jobb alsóba vágódott a labda. 1–0

35. perc: Sárga lap! Barella vágta fel Riedert.

32. perc: Rodriguez próbálkozott távolról, de a lelátón kötött ki a kísérlete.

26. perc: Chiesa szólózott a bal oldalon, majd jobbal lőtt 12 méterről, de Akanji blokkolt.

24. perc: Embolo lépett ki Rieder remek kiugratásával, már csak a kapussal volt szemben, de Donnarumma hatalmasat védett.

17. perc: El Shaarawyhez került a labda a szöglet után, de lövését az egyik védő blokkolta.

14. perc: Eddig nem igazán tudnak veszélyesek lenni a csapatok. A mezőnyben zajlik a csata.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, s Embolo lövését máris blokkolnia kellett Mancininek.

17:51 – A főszereplők már felpörgették magukat

17:50 – A közös utazás során egymást is tüzelték a szurkolók

17:48 – A svájciak is tudnak vonulni

17:46 – A svájciak fogyasztásával nem lesz gond

17:42 – Luciano Spalletti átszervezte az olaszokat

A horvátok elleni 4-2-3-1-es játékrendszerhez képest Svájccal szemben már 4-3-3-ban állnak fel az olaszok. Calafiori kikerült a védelemből, a helyét Gianluca Mancini veszi át. A pálya tengelyében nem láthatjuk ezúttal Jorginhót és Pellegrinit, helyettük Cristante és Fagioli készül bevetésre. A támadók közül Raspadori, Retegui és Dimarco is kikerült, ezúttal Chiesa, Scamacca és El Shaarawy rohamoz majd.

17:37 – Egy helyen változtatott Murat Yakin

A svájciak szövetségi kapitánya ezúttal a Németország ellen kezdő Widmer helyett Vargast nevezte a csapatba, s egy hagyományosabb 3-4-3-ra tette le a voksát. Rieder ezúttal egy sorral hátrébb, a középpályán kezd majd, míg Aebischer a balról a jobb oldalra került át Vargas mögé.