Génmegőrzési szándékkal ősi munkaterületére helyez ki kuvaszkölyköket a szatymazi Hunnia Kuvasz Tenyésztői és Kulturális Egyesület. Január végén Dani János és felesége makó-bogárzói, kétszáz éves pásztor felmenők tudását őrző juhászatába költözött Maci, a kecskeméti Három Fehér Kutyatenyészetből származó, akkor másfél hónapos kölyök.
Ősi munkaterületre, juhászatokba helyez kuvasz kölyköket a szatymazi Hunnia Kuvasz Egyesület, az államilag elismert tenyésztő szervezet három éve futó programjával. A pásztorok és fajtatársaik mellett a kutyák gyorsan tanulnak. A szervezet reménye, hogy erős géneket örökítve szolgálják majd a két éve a kihalás szélére sodródott kutyafajtát.
Hivatalosan 9 magyar kutyafajtát tartunk számon, a pulit, a pumit, a mudit, a kuvaszt, a komondort, az erdélyi kopót, a rövid és a drótszőrű magyar vizslát és a magyar agarat. Az utóbbi időkben került képbe esélyes tizedikként a sinka. Az internet és tartók segítségével ismerkedünk meg velük.
Kuvaszfesztivált tartottak szombaton Pusztaszeren, a focipályán. A magyar vadász- és pásztorkutya fajták, vagyis a komondor, a kuvasz, a puli, a pumi, a mudi, a sima és a drótszőrű vizsla, az erdélyi kopó és a magyar agár mutatkozott be a szépszámú érdekl
Ezért biztosítani kell, hogy megfelelő körülmények között a fajta tulajdonságaihoz hű, megbízható társsá válhassanak a kuvaszok – mondta az agrárminiszter.