2019.11.04. 11:25
Az eredeti árnál 60 ezer forinttal többe került a jegy olvasónknak
Sorozatunkban az olcsó repülőjegyekkel kapcsolatban vártuk olvasóink kérdéseit. A fogyasztóvédelmi szakértők válaszából kiderült, tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat, ha a kedvezményes vásárlási időszak után is az engedményes áron reklámozzák a repülőutat.
Ma a repülés már-már tömegközlekedés. ILLUSZTRÁCIÓ: PIXABAY
Megtévesztő
– Célszerű ilyenkor ellenőrizni, hogy az ajánlat nem korlátozódik-e olyan feltételek teljesülésére, amely számunkra az adott áron való hozzáférhetőséget kizárja. Ilyen lehet például az, ha a meghirdetett ár egy vásárlási időszakra vonatkozik. Ez tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatnak minősülhet a reklámozó vállalkozás részéről. Ha az időszak már lejárt, de még így tájékoztatta a potenciális vásárlókat, az nem jogszabályszerű, hiszen a vevő megtévesztésére alkalmas lehet, amikor dönt.
Technikai probléma
Egy olvasónk minap történt esetét osztotta meg a Délmagyarországal. – Repülőjegyet akartunk vásárolni az interneten egy távoli országba, és rövid keresgélés után megtaláltuk a legolcsóbb ajánlatot. Ugyanarra az útvonalra ugyanis több iroda vagy közvetítő cég is hirdet jegyet – kezdte kalandját.
Az árát kifizették bankkártyával, de később kaptak egy e-mailt, hogy „technikai probléma” miatt törölték a megrendelésüket, elnézést kérnek, és 3-5 napon belül visszautalják a pénzt. Miután „megguglizták” a társaságot, elég sok negatív hozzászólást olvastak róla. Például nem tart fenn ügyfélszolgálatot egyetlen országban sem, így aztán adott esetben elég nehézkes a reklamálás. Szerencsére visszautalták a pénzüket.
Plusz 60 ezer forint
– Kisebb bizalmatlanság vett erőt rajtunk, és végül úgy döntöttünk, nem folytatjuk az internetes jegyvásárlást egy másik felületen vagy másik irodánál, hanem szépen bementünk egy helyi, szegedi utazási irodába. Kiválasztottunk egy nekünk megfelelő járatot, és készpénzzel fizettük ki a repülőjegyet. Sajnos a légitársaság az eltelt napok alatt közel 60 ezer forintot rátett az árra – fejezte be történetét olvasónk.
Erős uniós jogok
A látványosan olcsó, fapados légi járatokat ma már bátran nevezhetjük tömegközlekedésnek, ám a fogyasztóvédelmi szakértők arra figyelmeztetnek, hogy a nyomott áraknak alapos oka van. Természetesen ilyen esetekben is vannak jogai a légi utasoknak, és ezek még erősebbek, ha az Európai Unió területén található repülőterek közötti járatot veszik igénybe.
JÁRT MÁR PÓRUL LAKÁSKIADÁSSAL, ALBÉRLŐVEL?
Volt már problémája abból, hogy az albérlő nem fi zette a rezsit? Mit tudott tenni, ha a tartozásra nem volt elég a kaució? Akadt gondja abból, hogy „lepusztították” a kiadott lakást, és annyira elmérgesedett az ügy, hogy bírósághoz kellett fordulni? Ha ingatlanközvetítőn keresztül adta ki lakását, mit tudott a kárból behajtani az irodán? Ossza meg velünk panaszát, mi pedig megkérdezzük fogyasztóvédelmi szakértőinket. Sorozatunk partnere a Gazdasági Versenyügyi Tanácsadó Iroda – leveleiket a [email protected] címre várjuk.