2021.03.13. 13:33
Varga Judit: a jogállamiság fogalma önkényes politikai eszköz
A baloldal által bálvánnyá tett jogállamiság fogalma önkényes politikai eszköz, amellyel elkerülik az érdemi vitát és az ellenfél érveit meg sem hallgatják – írta az igazságügyi miniszter a Magyar Nemzet szombati számában megjelent írásában.
Varga Judit Facebook-oldalán hívta fel a figyelmet a Még egy mondat a jogállamiságról című írására, hangsúlyozva, hogy ha az uniós kondicionalitás rendeletet egy ügyvédnek kellene alkalmaznia, nagy gondban lenne, valószínűleg el sem vállalná a megbízást.
– Ki merne tényállást felvenni egy olyan ügy képviseletében, ahol a vonatkozó jog úgy szól: aki nem tartja tiszteletben a jogállamiságot, azt meg kell büntetni – fogalmazott a tárcavezető, mindezt ahhoz hasonlítva,
mintha a büntető törvénykönyv csupán abból az egyetlen egy tételmondatból állna, miszerint „jó embernek kell lenni”.
– De ki az, aki biztosan megmondja nekünk és másoknak, hogy jó emberek vagyunk-e. A szomszéd, a rokon vagy a rosszakaró? Egyáltalán: van általános, minden helyen és időben érvényes definíciója annak, ki a jó ember? – tette fel a kérdést Varga Judit.
– Nem engedhetjük, hogy a jogbiztonságot súlyosan sértő uniós jogszabály hatályban maradjon,
ezért ahogy tavaly megígértük, Lengyelországgal együtt az Unió Bírósága előtt támadtuk meg a kondicionalitási rendeletet – jelezte írásában a miniszter.
– A költségvetési kondicionalitási rendelet nemcsak összességében, hanem konkrét elemeiben is
sérti a jogbiztonság elvét, azt, hogy egy jogszabály alkalmazása előre látható, egyértelmű és kiszámítható legyen. Ha ez nem teljesül, az csupán az önkényre ad lehetőséget
– húzta alá Varga Judit.
Az írás teljes egészében elolvasható a Magyar Nemzet portálján és a szombati lapszámban.
Borítókép: Varga Judit / Facebook