Vármegyei II. osztály

2 órája

Bravúrsikert aratott a Csengele, először nyert az Ásotthalom

Megszerezte első győzelmét az Ásotthalom, bravúrsikert aratott Mártélyon a Csengele labdarúgócsapata. A hazai csapat első vereségét szenvedte el a vármegyei II. osztály 2024–2025-ös idényében, miután a Csengele a 6. fordulóban 3–2-re nyert.

Becsei Dávid

A kék-fekete mezes SZEOL SC-FK Szeged kikapott a fehér mezes Ásotthalom vendégeként.

Fotó: Gémes Sándor

Bár egy korai öngóllal már a 11. percben hátrányba került a Csengele Mártélyon, a szünetre 2–1-es vendégelőnnyel mentek a csapatok. A góllövőlistát tíz találattal vezető Papp Ernő a második félidő közepén egyenlített, a hajrában viszont a duplázó Pigniczki Tibor megszerezte a csengelei három pontot jelentő újabb gólját, 2–3. A vármegyei II. osztály hat fordulója után az UTC, a Csengele és a Mindszent is 10 pontnál jár.

Vármegyei II. osztály, Csongrád, Ásotthalom
A vármegyei II. osztály 6. fordulójában találkoztak ma, legutóbb pedig még a vármegyei I. osztályban futott össze a SZEOL SC-FK Szeged és az Ásotthalom.

Impozáns, 20–6-os gólkülönbséggel őrzi veretlenségét és első helyét a tabellán a Csongrád, amely izgalmas első félidőt játszott otthon  a St. Mihállyal. A Csongrád került először előnybe, a 42. percben egy sikeres büntetővel már 2–1-re a szegediek vezettek, de a szünet előtt még egyenlíteni tudtak a hazaiak. A második játékrész újabb csongrádi találattal indult, amelyre már érkezett válasz a St. Mihálytól, fölényes,6–2-es sikert arattak Lévai Mihályék.

Három döntetlen és két vereség után megszerezte első győzelmét az Ásotthalom. Hevesi Tibor csapata hazai környezetben a második helyen álló SZEOL SC-FK Szegedet győzte le 2–1-re.

Eredmények, vármegyei II. osztály, 6. forduló:

Baks–Tiszasziget II. 2–1 (1–0)
Gólszerzők: Martók (28.), Lévai N. (67.), ill. Halász-Szabó (82.).

Mártély–Csengele 2–3 (1–2)
Gólszerzők: Lesták (11. – öngól), Papp E. (71.), ill. Gera (34.), Pigniczki T. (36., 87.).

Mindszent–Algyő II. 2–0 (1–0)
Gólszerzők: Sylmetaj L. (12.), Sylmetaj M. (91.).

Röszke–Csanytelek 3–3 (1–0)
Gólszerzők: Dudás (9.), Mulati (68., 90.), ill. Novák (44., 50.), Barta (75.).

Csongrádi-Draxi-Gép–St. Mihály 6–2 (2–2)
Gólszerzők: Farkas M. (37.), Lévai M. (45., 48. – az elsőt 11-esből), Borda (73.), Kanász-Nagy (77.), Szabó-Bogár (81.), ill. Olajos (38.), Farkas A. (42. – 11-esből).

Tömörkény–UTC 2–1 (1–1)
Gólszerzők: Boldog (23. – 11-esből), Szeri (84.), ill. Jozi (19.).

Ásotthalom–SZEOL SC-FK Szeged 2–1 (1–0)
Gólszerzők: Szabadi (10.), Lengyel (81.), Oláh B. (93.).

A 7. forduló programja:

Szombat, 15 óra: Csanytelek–Ásotthalom, SZEOL SC-FK Szeged–Mindszent, UTC–Csongrádi-Draxi-Gép, St. Mihály–Röszke. Vasárnap, 15 óra: Algyő II.–Mártély, Tiszasziget II.–Tömörkény. 16 óra: Csengele–Baks.

A vármegyei I. osztály 7. fordulójának összefoglalóját és nyilatkozatait ide kattintva olvashatja el.