2021.08.09. 06:58
Kopasz Bálint vihette a magyar zászlót az olimpiai záróünnepségen
Történelmi érem született a tokiói olimpián magyar szempontból: a női kajak négyes, soraiban a szegedi Kárász Annával megvédte címét 500 méteren, így a sportág első olyan magyar egysége lett, amely egymás után háromszor is ötkarikás aranymedált szerzett.
Toki, 2021. augusztus 8. Kopasz Blint, a kajak egyesek 1000 mteres versenynek olimpiai bajnoka viszi a magyar zszlt a vilgmret koronavrus-jrvny miatt 2021-re halasztott 2020-as tokii nyri olimpia zrnnepsgn az Olimpiai Stadionban 2021. augusztus 8-n. MTI/Czegldi Zsolt
Fotó: MTI
Nem rajtolt jól az 500 méter elődöntőjében a Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra alkotta női kajak négyesünk, végül a vártnak megfelelően, mindenkit maga mögé utasítva jutott be a fináléba, amelyben a lányok tudhatták: ha győznek, történelmi tettet hajtanak végre. Egyéni és csapatszempontból is komoly volt a tét, a sportolók is tisztában voltak vele, hogy ha sikerrel járnak, Kozák Danuta 6. olimpiai aranyával minden idők legeredményesebb női magyar olimpikonjává válik, míg a magyar kajak négyes a sportág első olyan csapatává, amely egymás után háromszor ér fel a csúcsra. És így is lett.
A döntőben jobban rajtoltak a mieink, és féltávnál már a második helyen haladtak, amelyen egy remek hajrával még tudtak javítani, és végül magabiztosan haladtak át a célvonalon elsőként.
A kvartett tagja volt az MVM Szeged kiválósága, Kárász Anna, aki az MTI-nek elmondta, nagy élmény volt neki a futam.
– Tudtam, hogy mindannyian ugyanazt a célt akarjuk elérni, és nagy önbizalmat adott az is, hogy az ilyen esetekben tudunk egymásra számítani. Szentimentális vagyok, ez a futam érzelmi szempontból is nagy élmény volt nekem, plusz egyfajta bizonyosságot jelent számomra ez az olimpiai bajnoki cím
– összegzett a versenyt követően.
A bajnokok fináléja mellett más magyar versenyzők is érdekeltek voltak a kajak-kenu döntőkben, közülük Balla Virágért és Takács Kincsőért szoríthattunk elsőként, akik az 5. helyen zárták a női C–2 500 méterét, míg Adolf Balázs a férfi kenu egyes 1000 méteres táv B-döntőjében 7. lett, ezzel összetettben 15.-ként végzett.
Szintén hetedikként fejezte be a küzdelmeket az MVM Szeged kajakozójával, Nádas Bencével felálló férfi kajak négyes, amely a döntő feléig remekül haladt, majd visszaesett, így nem végzett dobogón 500 méteren.
Így fejezték be tehát a kajak-kenusok az olimpiát, amely egyébként a záróünnepséggel véget is ért a japán fővárosban.
Csongrád-Csanád megyei szempontból külön öröm, hogy a magyar zászlót a K–1 1000 méteren olimpiai bajnoki címet szerző algyői Kopasz Bálint vihette a ceremónián.