2023.09.28. 13:30
Nyílt napot tartottak Vásárhelyen, a Corvinban
Hatalmas érdeklődés kísérte csütörtökön a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum Corvin Mátyás Technikum és Szakképző Iskola Kalmár Zsigmond Szakképző Iskola Intézményegysége nyílt napját. A Vásárhelyről és környékéről érkezett végzős általános iskolás diákok hat ágazat tíz szakmájával ismerkedtek.
A különböző szakképzéseket a diákok mutatták be a leendő kilencedikeseknek. Fotó: Kovács Erika
Az iskolában folyó képzésekről Oláh Attila igazgató tartott tájékoztatót a diákoknak és szüleiknek.
Délelőtt nyílt órákat tartottunk, bármelyikre beülhettek az érdeklődők. Sokan éltek ezzel a lehetőséggel
– mondta lapunknak Oláh Attila, az iskola igazgatója, akitől azt is megtudtuk, intézményükben technikusi és szakképző iskolai képzés is zajlik.
A technikusi képzés 5 éves
A technikumban ötéves a képzés, a második év végén alapvizsgát tesznek a tanulók, akik az első két évfolyam idején intézményen belül vesznek részt a gyakorlati oktatáson, utána pedig az iskola duális partnerei segítségével ismerik meg a választott szakmájuk fortélyait. A diákok a 12. évfolyam végén magyarból, matematikából és történelemből előrehozott érettségit tesznek, a 13. évfolyam végén pedig idegen nyelvből és a választott szakmából érettségiznek. Sikeres záróvizsga után érettségi és technikusi bizonyítványt is kapnak.
Szakmákkal ismerkedtek a leendő tanulók
A szakképző iskolai képzés 3 éves, a tanulók a 9. évfolyam végén alapvizsgáznak, a következő két évben a gyakorlat kap nagyobb hangsúlyt, 6 nap gyakorlaton vesznek részt, 4 napot pedig az iskolában töltenek. A harmadik év végén szerzik meg a szakmunkás bizonyítványt. Aki szeretne, két év alatt az érettségit is leteheti, majd felnőtt oktatásban technikussá válhat.
Oláh Attila elmondta, a nyílt napon hat ágazat, turizmus-vendéglátás, kereskedelem, elektronika és elektrotechnika, építőipar, gépészet, specializált gép- és járműgyártás, több mint tíz szakmája mutatkozott be a diákok részvételével.
A diákoktól is kérdezhettek
Kedvcsináló bemutatókkal vártuk a leendő diákjainkat. A pincértanulók terített asztalokkal és koktélokkal fogadták a látogatókat. A kereskedelem ágazat díszcsomagolásokat mutatott be. A cukrásztanulóinkkal lehetett süteményt díszíteni, a kereskedő és webáruházi technikusi szakmát számítógépes program segítségével ismertettük meg. A hegesztő szimulátorunkat is ki lehetett próbálni
– emelt ki néhány lehetőséget az igazgató. A továbbtanulás előtt álló diákok nemcsak a pedagógusoktól, szakoktatóktól, hanem az iskola tanulóitól is kérdezhettek.
Iskolánk célja, hogy az itt tanuló gyerekek jól érezzék magukat
– hangsúlyozta az igazgató. Oláh Attilától azt is megtudtuk, a technikusi képzésre 4-es körüli átlagú, a szakképző iskola szakjaira pedig általában közepes tanulmányi eredményű diákokat vesznek fel.