Olcsó trükkel próbálkoztak

2020.03.09. 13:43

Lefülelték a csalókat

Áron alul kínált egy nő meglehetősen drága dolgokat az interneten. Társaival sok embert átvert, pedig szinte nyilvánvaló volt, hogy csalókról van szó. Végül most elkapták őket.

Suki Zoltán

Forrás: police.hu

Országszerte, így Csongrád me­­gyében is lehetnek sértettjei annak a csalássorozatnak, amelynek öt gyanúsítottját március 4-én fogták el a rendőrök. A Békés Megyei Rendőr-főkapitányság azt közölte, hogy egy Budapesten élő, hernádi nő hirdetéseket adott fel az egyik népszerű internetes portálon. Áron alul nagy értékű dolgokat, mobil házat, mobil garázst, munkagépeket, konyhabútort kí­­nált. A jelentkezőkkel telefo­non egyeztette a feltételeket. Több száz ezer, esetenként egy­­millió forintnál is magasabb összeget kért előlegként, amit több bankszámlára utaltatott. A telefonálóknak azt mondta, hogy sokakat érdekel a termék, ezért gyorsan kell dönteniük és fizetniük, ha azt szeretnék, hogy ne más vegye meg.

Társa, egy 45 éves vilmányi férfi szervezett be olyan embereket, akik különböző pénzintézetekben számlákat nyitottak, és a nő ezekre a számlákra kérte az uta­­lásokat. Ahogyan érkeztek a különböző összegek, a férfi a számlatulajdonosokkal fel­ve­tette a pénzt. Valamennyit ad­­tak belőle a számlák tulajdonosainak, a nagy részét pedig maguk között elosztották.

A 45 éves vilmányi férfit még februárban elfogták. Őt azért is körözték, mert nem kezdte meg egy korábbi ügy miatti börtönbüntetését. A nőt március 4-én Budapesten fogták el, és őrizetbe vették. Rajta kívül még egy férfit, illetve három nőt állítottak elő. A Békéscsabai Rendőrkapitányság valamennyiük ellen csalás bűntett miatt folytat büntetőeljárást.

A rendőrség szinte havonta emlékeztet, hogy a csalók esz­­köztára a fizetés körüli csa­lá­­soktól a hamisított termékek árusításán át egészen az orgazdaságig terjedhet. Az internetes csalások legjellemzőbb el­­követési módja, hogy nem lé­tező árut próbálnak a vevőnek eladni, majd eltűnnek a kapott, interneten átutalt előleggel vagy akár a teljes összeggel együtt, ahogy az fentebb is történt. Korábban azt is közölték, gyakran úgy csapják be a gyanútlan vásárlókat, hogy nem a megrendelt árut vagy nem olyan minőségű terméket szállítanak ki. Szerintük érdemes lehetőség szerint személyesen fizetni, vagy átvenni a termékeket, de akkor ez már nem is igazi internetes vásárlás. Viszont rendelni tényleg csak olyan oldalakról érdemes, ahol utána lehet nézni az eladónak, vagy ellenőrizni, hogy egyáltalán létezik-e a cég. Az egyik legbiztosabb módszer pedig az utánvétes fizetés.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában