2 órája
A vásárhelyi vízilabda öröksége — Csak a jókedv ne hagyjon el bennünket–videóval
Autószerelők és fogtechnikusok mérkőztek meg egymással még 1983-ban a vásárhelyi strandon. Az emblematikus vízilabda-meccsel kezdődött el a vásárhelyi öregfiúk csapatának máig tartó története. Az Örökifjú, öregfiúk erről mesél.
Még 31 évvel ezelőtti, egy medence partjáról rögzített fekete-fehér képsorok peregnek a vásznon: a vásárhelyi vízilabdacsapat tagjai passzolgatnak egymásnak a medencében. A mozgóképet rögzítő Pataki Béla független dokumentarista szerint előbb-utóbb minden anyag megtalálja a helyét. Ahogy az emlegetett részlet is bekerült a napokban telt ház előtt bemutatott, Török Sándor edzőre és a szenior vásárhelyi vízilabdacsapatra emlékező Örökifjú, öregfiúk dokumentumfilmbe. A művelődési központ színháztermében nem maradt üres szék a vetítésen.
A vásárhelyi vízilabda története Török Sándorral kezdődött
Egy autószerelők és fogtechnikusok közötti vízilabda-mérkőzéssel indult az öregfiúk története még 1983-ban. A meccset a vásárhelyi úszó- és vízilabdasport megteremtője, Török Sándor edző szervezte, és ő alapította meg lényegében a szenior vízilabdázók csapatát, akik máig minden vasárnap a vásárhelyi strandon találkoznak. Varga Imre szerint Török Sándor egy univerzális, páratlan humorú, hihetetlen közösségalkotó személyiség volt. Húsz éve már, hogy nincs közöttük, mégis minden alkalommal megidézik őt ezerszer hallott régi kedves történetekkel, mosolyra késztető anekdotáival, jellegzetes szavajárásával.
Szintén a kezdetektől a csapathoz tartozó Tímár László sebész főorvos azt emlegette kérdésünkre, milyen alapvető derű munkált az egykori edzőben. – Mindig azt mondogatta: „Csak a jókedv ne hagyjon el bennünket.” Azt hiszem, ez a gondolat öröksége egyik legfontosabb része. Nekünk pedig feladatunk követni azt. A vasárnapi találkozók éppen ezt az önfeledtséget teremtik meg, a film pedig hűen tükrözi mindazt. Az öregfiúk csapata nem csupán a vízilabdáról szól: közösségként, önzetlenül támogatjuk egymást négy évtizede. Ez a mai világban különösen értékes – mondta Tímár László.