Megkapták a minősítést

18 órája

Hivatalos: már gyógyvízben is fürdőzhetnek a szentesiek

Új fejezet nyílhat Szentes gyógyászati- és turisztikai életében, ugyanis a Szentesi Sport- és Üdülőközpont termálkútjának vizét hivatalosan is gyógyvízzé nyilvánították. A településen immáron két olyan kút működik, amelyik megkapta ezt a minősítést.

Szabó Viktor

Szentes vidéke hazánk legnagyobb, Európa legsűrűbb geotermikus mezője; a településen 32 termálkút működik. A város eddigi egyetlen, gyógyvízzé minősített, 71 Celsius-fokos hévízkútja a kórház gyógy- és termálvíz-ellátását biztosítja. Október 31-től azonban már a Szentesi Sport- és Üdülőközpont két medencéjében is gyógyvízben lubickolhatunk. Ezzel töltik meg a halacskás medencét a wellnessrészleg fedett részén, illetve a kültéri termálrészleg patkó alakú medencéjét.

gyógyvíz, Szentes
Szabó Zoltán Ferenc polgármester sajtótájékoztatón jelentette be, hogy megkapták a várva várt gyógyvíz-minősítést. Fotó: Szabó Viktor

Fontos kiemelni, hogy a gyógyvízben való fürdésnek szigorú szabályai vannak: 14 éven aluli gyermek nem mehet a medencékbe, és a felnőttek sem tartózkodhatnak egyidejűleg 30 percnél, naponta pedig 60 percnél többet a vízben.

Szerdán délután a témában tartott sajtótájékoztatón Szabó Zoltán Ferenc polgármester kifejtette, hogy a frissen besorolt gyógyvíz számos jótékony hatással bír, így például ízületi, mozgásszervi és krónikus nőgyógyászati problémákra nyújthat megoldást. Elmondta, hogy a szentesiek már régóta tudják, hogy gyógyhatása van a víznek, és most végre sikerült hivatalossá tenni azt a kincset, amelyre a város épült.

A kutat 2015-ben fúrták, 2017-ben kapta meg a vízjogi létesítési engedélyt, és ez volt a város 33. termálkútja. A gyógyvíz 1700 méterről tör a felszínre, 71 Celsius-fokon.

A városvezetés elkötelezett amellett, hogy a gyógyvizet minél szélesebb körben elérhetővé tegye a lakosok és a turisták számára. Ezért döntöttek úgy, hogy a strandon két medencét kizárólag a gyógyvízzel, hígítatlanul töltenek fel. A fejlesztéssel Szentes még vonzóbbá válik a gyógyturizmus számára, és tovább erősíti a város hírnevét, mint az egészség megőrzésének és helyreállításának egyik legkedveltebb célpontja.

A sajtótájékoztatón elhangzott még, hogy a termálvíz hasznosítására nagy hangsúlyt fektetnek, ezért a város legfőbb kútjának állagmegőrzésére 50 millió forintot költöttek.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában