2022.10.27. 19:32
Százéves a felsőfokú földtudományi képzés - Fotók
Százéves lett a felsőfokú földtudományi képzés, ebből az alkalomból csütörtökön fát ültetett és emléktáblát avatott a Göncz Árpád sétányon az SZTE Természettudományi és Informatikai Karának Földrajzi és Földtudományi Intézete.
Amerikai ámbrafát ültettek el a Göncz Árpád sétányon. Fotó: Karnok Csaba
Az eseményen Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora elmondta, az intézet munkatársai a jövő területével foglalkoznak és a legmodernebb technikát alkalmazzák, ezen keresztül pedig eldöntik azokat a kérdéseket, amelyekkel ma szembe kell néznie a társadalomnak, legyen szó az élelmiszer-tudományról, az energiatakarékosságról vagy a radartechnológiáról.
Fendler Judit, az egyetem kancellárja arról beszélt az ünnepségen, hogy az intézetben geográfusokat, geológusokat és környezetmérnököket képeznek, akik elemzik a folyamatok eredetét, feltérképezik az adottságokat, és ez alapján konkrét javaslatokat tesznek a döntéshozóknak. Közölte, összegyetemi cél a Föld és a környezet védelme, ezért környezetbarát technológiákat alkalmaznak az épületeikben, miközben az ország egyik legzöldebb egyetemévé váltak.
Százéves a felsőfokú földtudományi képzés - Fotók: Karnok Csaba
Fotók: Karnok CsabaHorváth Dezső, az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar dékánja szerint az elültetett fa tükör lesz az intézet számára a fejlődésben, tehát a fa fejlődésének üteme megadja a képzés előrehaladásának mértékét. Pál-Molnár Elemér, az SZTE TTIK Földrajzi és Földtudományi Intézet vezetője pedig reményét fejezte ki annak kapcsán, hogy a most elültetett amerikai ámbrafa árnyékában ünneplik majd meg a bicentenáriumot.