Svájc az utolsó pillanatokban tört meg

2024.06.23. 20:33

A ráadásban robbant Füllkrug, elcsípett egy pontot Németország

A labdarúgó Európa-bajokság A csoportjának utolsó fordulójában a házigazda német válogatott szűk fél óra után hátrányba került Svájc ellen, de az utolsó pillanatokban vissza tudta szerezni a kvartett első helyét.

Kvanduk Bence

Füllkrug mentett pontot a házigazdának

Fotó: Kirill KUDRYAVTSEV / AFP

Labdarúgó Európa-bajnokság
A csoport, 3. forduló
SVÁJC–NÉMETORSZÁG 1–1 (1–0)
Frankfurt, Deutsche Bank Park. Vezette: Daniele Orsato (olasz).
SVÁJC: Sommer – Schar, Akanji, Rodriguez – Widmer, Freuler, Xhaka, Aebischer – Ndoye (Amdouni, 65.), Rieder (Vargas, 65.) – Embolo (Duah, 65.). Szövetségi kapitány: Murat Yakin.
NÉMETORSZÁG: Neuer – Kimmich, Rüdiger, Tah (Schlotterbeck, 61.), Mittelstadt (Raum, 61.) – Andrich (Beier, 65.), Kroos – Musiala (Füllkrug, 76.), Gündogan, Wirtz (Sané, 76.) – Havertz. Szövetségi kapitány: Julian Nagelsmann.
Gólszerző: Ndoye (28.), ill. Füllkrug (90+2.).

ÖSSZEFOGLALÓ

Nem taktikázott Németország azzal, hogy a csoport második helyén továbbjutva talán kényelmesebb ágra kerül a kieséses szakaszban. Az elmúlt meccsen látott győztes gárda futott ki ismét a pályára, s igyekezett nyomást helyezni a csoport második Svájcra. Összességében veszélyesebben is futballozott a Nationalelf, s a 17. percben úgy tűnt, a vezetést is megszerzi Andrich találatával. A játékvezető viszont videózás után úgy határozott, hogy a gólt szabálytalanság előzte meg.

Az első komolyabb svájci akcióra közel fél órát kellett várni, de abból vezetést is szerzett. Egy balról érkező lapos centerezést lőtt Ndoye hét méterről Neuer kapujába.

Attól a pillanattól kezdve a németek még egy sebességfokozattal feljebb kapcsoltak, de az egyenlítés nem akart összejönni. Sőt, a 84. percben úgy tűnt, hogy eldől a találkozó, amikor Vargas kilépett a védők közül, s a kapuba lőtt, de már lesen kapta a labdát.

A csattanó végül a csereként beálló Füllkrugé volt, aki Raum balról érkező beadását fejelte a hosszúról vissza Sommer fölött a kapu jobb oldalába. Ezzel a németek megszerezték azt az egy pontot, ami a csoportelsőséget is jelentette.

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, hogy a német válogatottnak mennyire fontos, hogy hazai pályán minden meccset megnyerjen, illetve Svájc tudta-e tartani eddigi jó formáját. A Skócia–Magyarország meccs tudósítását ITT találja!

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek!

90+2. perc: GÓÓÓL! Egyenlít Németország! Füllkrug egy balról érkező beadást bólintott a hálóba. 1–1

88. perc: Xhaka próbálkozott távolról, de Neuer bravúrral védett.

85. perc: Egy szögletet követően Havertz fejelhetett, de a keresztlécet találta el.

84. perc: Góóól! Nem, mégsem. Vargas lesen kapta a labdát, így hiába lőtt a kapuba.

81. perc: Sárga lap! Widmer rántotta le ellenfelét, kihagyja a következő meccset.

76. perc: Kettős német csere! Wirtz és Musiala helyett Sané és Füllkrug érkezett.

71. perc: Nagy német helyzetet semlegesítettek közös erővel a svájciak.

67. perc: Sárga lap! Xhaka késett el egy belépővel.

66. perc: Újra cseréltek a németek. Andrichot Beier váltotta.

65. perc: Hármat cseréltek a svájciak. Ndoye, Rieder és Embolo jött le, Duah, Vargas és Amdouni jött be.

61. perc: Kettőt is cseréltek a németek. Tah és Mittelstadtot Schlotterbeck és Raum váltotta.

50. perc: Musiala szúrta rá a labdát tizenhatról, de az középre ment középmagasan, így a svájci kapus könnyedén védett.

46. perc: Folyatódik a mérkőzés! A szünetben nem volt csere.

45+2. perc: Vége az első félidőnek!

37. perc: Sárga lap! Tah kapott veszélyes játékért lapot. Embolót kell ápolni miután a német védő a nyakába ugrott szó szerint.

30. perc: Ndoye kísérletezett újból. Tizenhat méterről lőtt, centikkel kerülte el a kaput a labda.

28. perc: GÓÓÓÓL! Vezet Svájc! Egy balról érkező centerezést Ndoye lőtt hét méterről a hálóba. A gólpasszt Freuler adta. 1–0

25. perc: Sárga lap! Ndoye késett ütemet a belépőjével.

18. perc: Nem, még sincs gól! Musiala találat előtti belépőjét szabálytalanak találta videózás után a játékvezető.

17. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet Németország! Andrich 22 méterről balról lőtt a jobb alsóba. Ebben rendesen benne volt a svájci kapus. 0–1

11. perc: Gündogan lőtt kapura tizenhat méterről, de egy védő blokkolta a kísérletét.

2. perc: Musiala ugratta ki Gündogant a leshatárról, de a védők időben közbeléptek.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A fehérben játszó németek indították útjára a labdát, a svácjiak pirosban a pályán.

20:55 – Felcsendültek a himnuszok, nemsokára kezdünk

20:32 – Gelsenkirchenben is egy emberként szurkol mindenki a hazaiaknak

20:14 – Futballázban ég Frankfurt is

20:08 – Győztes recepten ne változtass

Julian Nagelsmann ugyanazt a kezdőt küldi pályára, mint a magyar válogatott ellen. Úgy tűnik, hogy a német szakvezető három győzelemmel akarja zárni a csoportkört.

20:06 – Két helyen változtatott Murat Yakin

A skótok elleni kezdőhöz képest két helyen változtatott a svájci szövetségi kapitány. Shaqiri és Vargas helyett Rieder és Embolo került be a csapatba. Ez azt is jelenti, hogy Abischer és Ndoye is egy sorral hátrébb fog játszani.