2014.05.05. 12:49
Matek érettségi 2014 feladatok és megoldások: kész! Éljen az érettség!
Május 6-án a matek érettségi írásbelivel folytatódnak az idei érettségik. Itt a teljes kitöltött feladatsor!
Köszönjük Dénesnek a lelkesedést!
Nektek hogy sikerült, kedves érettségizők?
Íme a tételsor, már hozzá is láttunk! Oké nem mi, hanem egy okos fiatalember: Dénes Budapesten, az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium matematika–fizika tagozatos diákja volt. Most éppen innen a közeli Bécsből tölti ki nekünk a feladatsort. Oda jár majd egyetemre, jelenleg intenzív nyelvi előkészítő tanfolyamra jár, hogy ne csak matekból legyen zseni, hanem németből is! Köszönjük előre is a munkáját!
Nézegessen matek érettségi megoldásokat:
Amit eddig tudni lehet: az első részben halmazelmélet, százalékszámítás, másodfokú egyenlet, kamatos kamat, logaritmus, gráfok, síkgeometria, valószínűségszámítás szerepel. A második részben számtani és mértani sorozat, trigonometriai, térgeometriai, kombinatorikai feladatokat kaptak az érettségizők. Van, amihez általános iskolai tudás is elég, ám olyan is van, aminél nem árt odafigyelni...
Korábban írtuk:
Szokás szerint idén is megoldjuk a középszintű matematika érettségit. A feladatlapot 12 óra után, a feladatok megoldásait pedig laponként, fokozatosan fogjuk közölni. Ígérjük, sietünk.
Ahogyan lenni szokott, a középszintű matematika érettségi vizsgán két feladatlapot kapnak az érettségizők. Az első lapon rövid feladatok vannak, itt alapfogalmak, meghatározások, egyszerű összefüggések ismeretét mérik fel. A második feladatlapnak két része van: az egyik rész három feladatot tartalmaz, ezek egy vagy több kérdésből állnak. A másik részben három, egyenként 17 pontos feladat van, amelyből kettőt kell megoldani, és csak ez a kettő értékelhető. A középszintű érettségi 180 percig tart.
Emelt szinten viszont nincs időbeli bontás, 240 perc alatt a két feladatlap példáit kell tetszés szerinti sorrendben letudni. Az első részfeladatsor négy, a második részfeladatsor öt, egyenként 16 pontos feladatból áll. A vizsgázónak az öt feladatból négyet kell megoldania, és csak ez a négy lesz értékelve.
A diákok közép- és emelt szinten is függvénytáblázatot (egyidejűleg akár többfélét is), szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológépet, körzőt, vonalzót, szögmérőt használhatnak, ezekről maguk gondoskodnak, és egymás között nem cserélhetik.